Лідери США та Китаю виголосили протилежне бачення напрямку розвитку торгівлі в Азії під час своїх промов у п’ятницю перед бізнес-лідерами регіону, повідомляє «Голос Америки».
Трамп наголосив, що він готовий укласти двосторонні угоди з торгівлі з будь-якою країною Індо-Тихоокеанського регіону, однак відкинув можливість багатосторонніх угод, таких як Тихоокеанське партнерство, де беруть участь 12 країн, і з якої США вийшли у перші ж дні роботи нової адміністрації.
"Я укладу двосторонні угоди з торгівлі з будь-якою країною Індо-Тихоокеанського регіону, яка схоче бути нашим партнером і яка дотримуватиметься принципів справедливої та еквівалентної торгівлі, - зазначив Трамп, наголосивши, - ми не будемо далі укладати великі угоди, які зв’язують нам руки, обмежують суверенітет і практично унеможливлюють забезпечення їх виконання".
В той час як США "зменшували бар’єри для виходу на ринки, інші країни не відкривали свої ринки".
На відміну від Трампа, президент Китаю Сі Цзіньпін підтримав регіональні торгові союзи, зокрема, Азійсько-Тихоокеанську зону вільної торгівлі (FTAAP). Він назвав глобалізацію незворотньою, однак, зазначив, що світ має працювати над тим, щоб вона стала більш збалансованою та всеохоплюючою.
Під час двосторонніх зустрічей з Сі Цзіньпином, які пройшли напередодні саміту у В'єтнамі, Трамп більш помірно відгукнувся з питань двосторонньої торгівлі, в порівнянні до своїх більш ранніх заяв і наголосив, що він "дуже тепло" ставиться до Сі.
Трамп відзначив необхідність змінити політику адміністрації. "Сумно, що попередні адміністрації дозволили цій проблемі зайти так далеко.., однак, ми досягнемо більшої справедливості і це буде чудово для обох нас", - наголосив президент США.
На думку лідера Китаю, відносини Пекіна та Вашингтона "зараз знаходяться на новій стартовій лінії". Він наголосив на прагненні Китаю посилити співпрацю з США ядерних питань Корейського півострова.
Дивіться також: Вчитись у Києва порадив Facebook та Twitter екс-посадовець Пентагону