НАТО розраховує на конструктивні відносини з Росією, незважаючи на посилення присутності Альянсу на території східноєвропейських членів блоку. Про це новий генеральний секретар НАТО заявив в інтерв'ю польській газеті, опублікованому в понеділок.
Єнс Столтенберґ, який перебуває з візитом у Польщі, заявив, що НАТО дотримуватиметься своїх міжнародних зобов'язань, зокрема, укладеної після закінчення «холодної війни» угоди з Москвою, що стосується розміщення військ західних країн на території колишніх членів радянського блоку.
«Немає ніякої суперечності між сильним НАТО і побудовою конструктивних відносин з Росією», - заявив Столтенберґ в інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza.
«Це випливає з мого політичного досвіду, - продовжив колишній прем'єр-міністр Норвегії, який вступив на посаду генерального секретаря НАТО минулого тижня. - Норвегія - маленька країна, яка межує з Росією, але незважаючи на це навіть у найхолодніші періоди «холодної війни» ми могли співпрацювати в сфері енергетики, рибальства та демаркації морських кордонів».
Відносини між Москвою і НАТО перебувають на найнижчому рівні з часів закінчення «холодної війни» у зв'язку з діями Росії в Україні, де в березні вона анексувала Крим і підтримує проросійських сепаратистів на сході країни.
«Ми зміцнюємо нашу безпеку, не порушуючи міжнародних зобов'язань НАТО», - заявив Столтенберґ, коментуючи посилення присутності Альянсу в Польщі та країнах Балтії.
У прагненні заспокоїти членів блоку, що межують з Росією, Альянс розробив план, що передбачає створення сил швидкого реагування та попереднє розміщення і припасів і техніки в країнах Східної Європи, щоб у випадку кризи вони могли отримати підкріплення протягом декількох днів.
У квітні Альянс призупинив усю практичну співпрацю з Росією у зв'язку з її анексією Криму. Але він також дав ясно зрозуміти, що не піде на військове втручання в Україні, яка не є членом блоку.
55-річний Столтенберґ, який в молодості був противоєнним активістом, відомий своїм умінням знаходити компроміси і знанням Росії.
На посаді прем'єр-міністра Норвегії він в 2010 році уклав угоди з Росією, яка поклала край сорокарічній суперечці щодо їх арктичного морського кордону, і встановив дружні стосунки з Дмитром Медведєвим, тодішнім - президентом Росії.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1