Виступаючи в Брюсселі, представник НАТО підполковник Джей Джанзен повідомив, що чотири групи російських військових літаків, у тому числі стратегічні бомбардувальники Ту-95 і винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, «проводили активні військові маневри» в небі над Балтійським, Північним і Чорним морями і над Атлантичним океаном.
Він повідомив, що норвезькі, британські, португальські, німецькі та турецькі винищувачі були підняті в повітря для перехоплення і впізнання російських літаків, пояснивши, що такі заходи «є стандартною процедурою у разі, коли неопізнаний літальний апарат наближається до повітряного простору НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберґ, під час візиту в Грецію у четвер сказав, що Альянс залишається пильним з огляду на військові маневри Росії, але заявив що до «холодної війни» ще не дійшло.
Втім, канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила:
«Звичайно, ми стежимо за повітряним простором, і зокрема над країнами Балтії. Протягом останніх кількох місяців росіяни проводили багато військових навчань. Але в цьому конкретному випадку я не думаю, що має місце велике порушення повітряного простору».
Напруженість у відносинах між НАТО і Росією посилилася після того, як в березні цього року Росія анексувала Крим.
Тільки в 2014 році було зафіксовано більше 100 випадків перехоплення російських літаків. Це в три рази більше, ніж в 2013 році.
Особливе роздратування дії російських військових викликають у східних країн, що входять в НАТО, зокрема, у Польщі та країн Балтії. Враховуючи їх стурбованість, очолюваний США альянс збільшив число військових літаків і чисельність особового складу для спостереження за європейським повітряним простором.