Спеціальні потреби

Негода може зашкодити цвітінню сакури у Вашингтоні


Перший великий зимовий буревій прийшов на Східне узбережжя США аж на початку весни – у вівторок, 14-го березня, й разом із собою приніс сльоту та сніг. Найгірше буревій вразив штати Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Коннектикут, Пенсильванію та Вірджинію, де влада оголосила надзвичайний стан.

Сніг випав у столиці США
Сніг випав у столиці США

Що ж до Вашингтона, то тут через сніг деякі райони опинилися без електроенергії, але громадський транспорт роботу не припинив.

Ще напередодні метеорологи попереджували, що сніговий шторм вкриє місто невеликими сніговими заметами – заввишки від шести до двадцяти сантиметрів. На жаль, випав він і на квіт фруктових та декоративних дерев, що вже встигли розпуститися у місті.

Щовесни у Вашингтоні квітне близько 3800 вишневих дерев, висаджених біля рукотворного басейну між річкою Потомак та Вашингтонським каналом, оточеного пам'ятниками і монументами. В гарні роки подивитися на їхнє цвітіння до столиці США приїжджає близько півтора мільйона туристів. Такий притік мандрівників сприятливо впливає на місцеву економіку.

Однак, як пише видання Washingtonian, навіть якщо сакури в столиці США встоять перед негодою цього разу, в довгостроковій перспективі на них чатують інші загрози. Зокрема, поступово шкодять деревам і самі фестивалі цвітіння сакури, що відбуваються в місті щорічно.

В Національній парковій службі США, яка опікується сакурами, стверджують – натовпи туристів часто не надто делікатно поводяться з деревами: люди ходять по корінню, обнімають стовбури й гілки, що часто призводить до пошкоджень японських вишень.

У результаті щороку Національна паркова служба висаджує на заміну до дев’яти десятків дерев, кожне з яких обходиться в 600 доларів.

Дивіться також: У Вашингтоні зацвіла сакура

У Вашингтоні зацвіла сакура. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG