Поки темпи зараження коронавірусом COVID-19 у США почали стабілізуватись, у штаті Нью-Йорк зафіксували більше офіційно підтверджених випадків захворювання, аніж у будь-якій іншій країні, за винятком Сполучених Штатів, повідомляє низка американських медіа. Ці дані підтверджує статистика Університету Джонса Гопкінса: станом на 10 квітня у штаті Нью-Йорк 170 тисяч інфікованих, в Іспанії - 157 тисяч, в Італії - 147 тисяч, а у США загалом - 486 тисяч заражених.
Ситуація там залишається складною, але місцева влада повідомила, що у четвер в Нью-Йорку підтверджено дещо менше смертей - 777, у попередню добу зафіксували 799 померлих від пандемії. Загалом на Нью-Йорк припадає близько половини із 17 тисяч померлих через коронавірус у країні.
Місцеві морги переповнені, повідомляло раніше видання The New York Times, тож губернатор штату Ендрю Куомо змушений був підписати указ, що дозволить там працювати агенціям із ритуальних послуг, що зареєстровані в інших штатах.
Як повідомляв Голос Америки, лікарі та медсестри шоковані тим, наскільки швидко погіршується стан пацієнтів і настає смерть, і йдеться не лише про тих, хто має хронічні хвороби, але і про відносно молодих та здорових пацієнтів.
Куомо заявив, що коронавірус став більш смертельною трагедією, ніж теракти 11 вересня 2001 року: тоді померло 2753 людей, а пандемія забрала понад 5 тисяч життів лише у місті Нью-Йорк-Сіті і ще близько 2 тисяч у штаті Нью-Йорк.
"Це настільки шокує, і це так боляче – я навіть не можу це описати. Теракти 11 вересня були такими руйнівними, такими трагічними, а тепер ми втрачаємо набагато більше ньюйорківців через цього тихого убивцю, - сказав Куомо. - Не було жодного вибуху. Але був беззвучний вибух, який поширився суспільством, теж випадково обираючи жертв, із таким само злом, яке ми бачили 11 вересня".
Складна ситуація й у прилеглих штатах. Зокрема через це, губернатор Нью-Джерсі оголосив, що деяким в'язням із групи ризику, які не скоїли тяжких злочинів, дозволять швидше вийти із тюрми. Це стосується випадків, якщо їхній термін покарання спливає у найближчі місяці. Таким чином влада намагається запобігти значному зараженню у місцях обмеження свободи.
Тим часом сотні медиків у четвер вийшли на протести, вимагаючи від федеральної та місцевої влади краще забезпечити їх засобами індивідуального захисту.
У місті також не вистачає медичного персоналу, тож міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Пентагон спрямує туди додатково 300 медиків.
Зазвичай велелюдна центральна площа міста Таймс Сквер зараз порожня, а на рекламних щитах замість реклами висвічуються слова подяки лікарям та іншим працівникам екстрених служб, які змушені продовжувати роботу. Так само на знак підтримки хворим на коронавірус червоним світиться вершина хмарочосу Емпайр Стейт Білдінг.
За даними Інституту метрики та оцінки здоров’я, цими вихідними кількість смертей від COVID-19 загалом у Сполучених Штатах може сягнути піку. Згідно з їхньою моделлю, від вірусу можуть померти загалом 60 тисяч американців, якщо накази лишатися вдома будуть в силі аж до травня. Попередні прогнози смертності були вдвічі більшими, тож соціальне дистанціювання працює, – вважають лікарі й зазначають, що темпи поширення коронавірусу загалом у США спадають.
У п'ятницю директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб доктор Ентоні Фаучі заявив, що вже за тиждень для американців стануть доступні тести, що визначають наявність антитіл до СOVID-19. Ці антитіла можуть свідчити про те, що людина має імунітет і уникне повторного зараження. Зокрема, це важливо для медиків, які потенційно зможуть повернутись до роботи після того, як перехворіли.
Дивіться також: Все більше людей вирішують взяти собі собаку з притулку. Відео