Спеціальні потреби

НАТО закликає Росію визнати відповідальність в катастрофі MH17


Єнс Столтенберґ
Єнс Столтенберґ

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі рейсу МН17, що сталась 17 липня 2014 року.

"Я закликаю Росію визнати відповідальність і повною мірою співпрацювати зі встановлення підзвітності, у відповідності до резолюції РБ ООН 2166", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ коментуючи звіт Спільної слідчої групи".

Збиття МН17 є світовою трагедією і винуватці мають бути притягнені до відповідальності
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Очолюване Нідерландами слідство у справі збитого чотири роки тому над Україною малайзійського авіалайнера рейсу МН17 заявило 24 травня про причетність до злочину базованої під Курськом 53-ї бригади протиповітряної оборони збройних сил Росії. Рада безпеки Нідерландів в остаточній доповіді про обставини аварії літака назвала причиною катастрофи влучання в лайнер ракети класу «земля – повітря», випущеної з установки «Бук».

"Збиття МН17 є світовою трагедією і винуватці мають бути притягнені до відповідальності. НАТО неодноразово висловлювало повну підтримку владі Нідерландів та іншим, хто проливає світло на те, що відбулось того жахливого дня, а також висловлювало повну підтримку досягненню правосуддя для 298 загиблих і їх рідних", - йдеться в заяві Столтенберґа.

Влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватила Росію в катастрофі літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у липні 2014 року. Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, повідомляє сайт уряду країни.

"Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність і повною мірою співпрацювати з процесом встановлення істини та досягнення справедливості для жертв польоту MH17 та їхніх близьких родичів", – сказав міністр.

На військовій базі поблизу міста Утрехт (Нідерланди) міжнародна Спільна слідча група 24 травня представила проміжні результати своєї роботи. Слідчі встановили, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», із якого збили пасажирський літак рейсу MH17, належав 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Росії, базованій у місті Курськ.

Голова слідчої групи Фред Вестербеке зауважив, що все ще розслідують, чи сама бригада була активно залучена до збиття літака рейсу MH17 у 2014 році.

Читайте також – “Армія Росії причетна до збиття MH17”, каже міжнародне слідство і просить свідків зголошуватися з інформацією​

Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, збили над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

Наприкінці вересня 2016 року міжнародна Спільна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші попередні офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

Дивіться також: Чиєї співпраці хоче міжнародне розслідування збиття MH17 і коли суд в Нідерландах?

Чиєї співпраці хоче міжнародне розслідування збиття MH17 і коли суд в Нідерландах? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG