Спеціальні потреби

"Мир ніхто не подарує". Огляд реакцій на слова Зеленського про Трампа, Білорусь та завершення війни у 2025 році


Президент України Володимир Зеленський у новорічному вітанні заявив: "Новий американський президент хоче й зможе принести мир". AP Photo/Andrew Harnik
Президент України Володимир Зеленський у новорічному вітанні заявив: "Новий американський президент хоче й зможе принести мир". AP Photo/Andrew Harnik

Війна між Росією та Україною – це не "вулична розбірка", де треба "втихомирити дві сторони", пояснив партнерам у новорічному привітанні президент України Володимир Зеленський.

"Це повномасштабна агресія божевільної держави проти цивілізованої", – наголосив він.

За словами Зеленського, Росію слід "змусити" до справедливого миру, котрий не може настати за принципом "почнімо з чистого листа" після Бучі, Оленівки, Авдіївки, усіх знищених українських міст і сіл.

Я не маю сумніву, що новий американський президент хоче й зможе принести мир та покласти край путінській агресії
Володимир Зеленський

Зеленський подякував усім американцям та заявив: "Я не маю сумніву, що новий американський президент хоче й зможе принести мир та покласти край путінській агресії".

У новорічному зверненні до нації Володимир Зеленський згадав окрім США й інших союзників, а також назвав країни, яким також доводиться відстоювати свою свободу і правду.

“Я впевнений прийде день, коли всі ми скажемо: “Живе Беларусь”, – сказав президент, цитуючи це гасло білоруською мовою.

“Виступ був майстер-класом з емпатії та лідерства — потужним, надихаючим і глибоко зворушливим”, – написав про цю заяву старший радник голови уряду в екзилі Світлани Тихановської Франак Вячорка.

За його словами, виступ Зеленського на підтримку Білорусі та цитування її національного гасла “нагадали” білорусам, як “виглядає справжня свобода і солідарність”.

Світлана Тихановська після такого виступу звернулася до Зеленського та подякувала йому за згадку про майбутнє Білорусі у його новорічній промові та за “потужний заклик підтримати білорусів, які захищають свободу”.

Після півночі Тихановська опублікувала фрагмент цього виступу українського лідера на платформі Х і додала: “Наша боротьба за гідність і демократію об’єднує нас. Разом ми доводимо, що жоден диктатор не може зламати дух тих, хто вірить у свободу”.

“Попри впевненість [висловлену, – ред.] у новорічній промові, на Зеленського чекає важка боротьба не лише на полі бою, а й дипломатично”, – пише про новорічний виступ українського президента газета The New York Times.

NYT також цитує впевненість Зеленського у бажанні Трампа досягти миру та припинити агресію російського лідера Путіна.

“Якщо Росія сьогодні тисне вам руку, це не означає, що завтра вона не почне вас убивати тією ж рукою”, – звертає увагу видання на застереження українського президента, який також сказав партнерам:

Не треба боятися, що Україна буде в Європі. Треба робити все, аби в Європі не було Росії
Володимир Зеленський

“Не треба боятися, що Україна буде в Європі. Треба робити все, аби в Європі не було Росії – її танків, її ракет і зла, яке вона неодмінно понесе далі, якщо Україна не вистоїть”.

У агенції France-Presse звернули увагу на обіцянку Зеленського “зробити усе, щоб зупинити Росію і припинити війну у 2025 році”.

“Ми знаємо, що мир нам не подарують, але ми зробимо все, щоб зупинити Росію і припинити війну”, – цитує президента AFP.

Агенція також висловила спостереження, що Зеленський “виглядав оптимістично щодо повернення Трампа” та його бажання досягти миру.

Тим часом агенція наголошує також, що російський лідер у своєму новорічному вітанні “відзначив російських солдатів за їхню мужність і відвагу”.

Зеленський натомість нагадав про тисячі життів, які забрала Росія та її солдати.

Associated Press наголошує, що Зеленський у новорічному зверненні закликав до єдності проти Росії та високо оцінив стійкість українців та їхню відданість своїй країні.

“Сказав, що пишається тим, що є їхнім президентом”, – пише AP.

Агенція пише – Зеленський подякував США за підтримку та висловив сподівання на продовження співпраці з новообраним президентом Дональдом Трампом.

“Він також закликав сусідів, зокрема Угорщину та Словаччину, узгодити свою політику з ширшою європейською позицією проти Росії, – додає AP. – Зеленський також попередив про ризики довіри Росії, посилаючись на її історію агресії”.

Зеленський може бути більш податливим щодо переговорів з Росією
Newsweek

У Newsweek вважають, що слова Зеленського про його віру у здатність Трампа покласти край війні та досягти миру "є значущими" та свідчать, "що він може бути більш податливим щодо переговорів з Росією".

Зеленський раніше "висловлював невдоволення мирним планом Трампа", нагадує видання, як і "занепокоєння тим, що надто швидке просування миру означало б згубні поступки для Києва", а саме його незалежності.

Оскільки Трамп повертається до Білого дому 20 січня, ще невідомо, "наскільки швидко він намагатиметься здійснити мирні переговори між Україною та Росією", зазначає видання.

Зеленський заявив, що мир його країні ніхто не подарує, але вірить, що США підтримають Київ у його боротьбі
The Guardian

У британській газеті The Guardian виокремили надію Зеленського на завершення війни у 2025 році та розуміння, що ніхто українцям цей мир “не подарує”.

"Зеленський заявив, що мир його країні ніхто не подарує, але вірить, що США підтримають Київ у його боротьбі", – пише газета.

Український президент у новорічному вітанні наголосив, що пам’ятає розмову з Джо Байденом після російського вторгнення, як і розмову з Дональдом Трампом після його обрання.

"Усі розмови з конгресменами, сенаторами, простими американцями, з усіма, хто нас підтримує у США, Європі, світі – у цих багатьох і різних розмовах завжди була єдність у головному: Putin cannot win. Ukraine will prevail. Путін не має виграти. Україна переможе", – додав Зеленський.

Брифінг. США і Україна: підсумки 2024 і погляд у 2025
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

  • 16x9 Image

    Ірина Шинкаренко

    Кар'єру на українському телебаченні розпочала у 2008 р., до Української служби Голосу Америки долучилася у 2022 р. Найбільше люблю розповідати про сильні і добрі вчинки “звичайних” людей.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG