Президент Барак Обама закликав лідерів країн НАТО зберігати твердість позицій у питанні Криму, який незаконно анексувала Росія. Він також заявив, що рішення Великобританії вийти зі складу Європейського Союзу не може послабити Північноатлантичний союз.
Після прибуття до Варшави на саміт НАТО президент Барак Обама висловив упевненість, що «розлучення» між Великобританією і Європейським Союзом буде спокійним процесом.
«Яким важким це не було б, я переконаний, що Сполучене Королівство і Європейський Союз зможуть погодитись на спокійний перехід до нових відносин, тоді як всі наші країни зосереджуватимуться на запевненні фінансової стабільності і зростанні глобальної економіки», – заявив Обама на сторінках лондонської Finanncial Times.
Хоча Обама заявив, що референдум Великобританії «викликає серйозні питання» про майбутнє інтеграції європейського континенту, він сказав, що між Сполученими Штатами і Великобританією будуть далі розвиватися спеціальні відносини.
«У мене немає сумнівів, що Великобританія залишиться одним з кращих членів НАТО – країною, яка вносить свою частину у справу спільної безпеки і є провідним учасником місій альянсу», написав він.
Барак Обама бере участь у дводенному саміті НАТО у Варшаві, після чого відбуде до Іспанії. Це буде його перший візит до цієї країни. В планах зустріч з президентом Європейської ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером. За повідомленням Білого дому, вони обмірковуватимуть пропозиції Обами про те, як вести справи переговорів щодо виходу Великобританії з ЄС.
Обговорення цих справ, імовірно, займуть велику частину саміту, але Обама також згадав атаки «Ісламської держави» і агресію Росії проти України як важливі загрози майбутньому Європи. Американські офіційні особи вбачають в Росії зростаючу можливу загрозу для країн НАТО, які колись були частиною Радянського Союзу.
В суботу Обама матиме зустріч з президентом України Петром Порошенком для обміркування Мінських угод, які провалилися торік, в надії на послаблення напруження між Москвою і Києвом.
У Варшаві президент Обама заявив: «Ми продовжуватимемо підтримувати Україну на її шляху важливих політичних та економічних реформ. США та ЄС єдині у нашій відданості збереженню санкцій проти Росії до тих пір, поки вона повністю не виконає усі зобов’язання за Мінською угодою».
Учасники саміту, як передбачається, продовжать навчальну місію НАТО в Іраку і надішлють війська до Польщі та Естонії для зменшення занепокоєння з приводу політики Росії.
Однак представники Кремля вже заявили, що твердження НАТО про будь-яку загрозу зі сторони Росії абсурдні, і висловили надію, що на саміті у Варшаві переможе «здоровий глузд». Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова до співпраці з НАТО.
Дивіться також: У 2020 році Росія може стати гегемоном у Чорному морі