Президент США Барак Обама назвав Росію «конструктивним партнером» у спробах знайти політичне врегулювання конфлікту в Сирії і пообіцяв продовжувати роботу з Москвою, незважаючи на наявні розбіжності.
«Останні кілька тижнів Росія була конструктивним партнером у Відні з питання про політичний перехідний процес», – сказав Обама в розмові з журналістами після переговорів з президентом Філіппін Беніньо Акіно.
При цьому він зазначив, що у США і Росії зберігаються розбіжності.
На думку Обами, Москва досі зацікавлена в збереженні президента Сирії Башара Асада при владі, у той час як США вважають, що політичне врегулювання не може бути досягнуто, поки він перебуває при владі.
«Але ці розбіжності не заважають нам розглядати можливості введення режиму припинення вогню і просування до політичного переходу, який може привести до нових виборів», – сказав Обама.
«Ми продовжуватимемо роботу не тільки з Росією, але і всіма сторонами в регіоні, щоб зрозуміти, чи можемо ми досягти політичного врегулювання», – пообіцяв президент США.
Обама зазначив, що якщо Вашингтон досягне кращого взаєморозуміння з Росією про процесі припинення громадянської війни в Сирії, це може відкрити додаткові можливості для координації у військовій кампанії проти ІДІЛ.
«Я також привітав включення Москви в боротьбу з ІДІЛ, – сказав Обама. – Проблема в тому, що на початку військового вторгнення в Сирію вони були більше зосереджені на підтримці Асада і ударах по помірній опозиції, а не по тих діячах, які загрожують нам, Європі та Росії».
Президент сказав, що в нього були «неодноразові дискусії» з цього питання з президентом Росії Володимиром Путіним – спочатку в Нью-Йорку при нагоді сесії Генеральної Асамблеї ООН, а зовсім недавно – в Туреччині.
«Якщо він перемкне свою увагу і увагу своїх військових на те, що є головною загрозою, тобто ІДІЛ, то це буде саме те, що ми дуже хочемо побачити, – зазначив Обама. – Можливо тепер, після того, як ІДІЛ знищила один з їхніх лайнерів у результаті жахливого інциденту, ця переорієнтація продовжиться. Ми будемо вести дискусії з Москвою і Путіним, щоб зрозуміти, чи буде це продовжуватися».
Дивіться також: Ось що треба знати про ІДІЛ на Балканах