Спеціальні потреби

ОБСЄ: РФ посилила атаки проти мирних українців


Пошуково-рятувальні роботи на місці російської атаки по дитячій лікарні "Охматдит", Київ, 8 липня 2024. AP Photo/Alex Babenko
Пошуково-рятувальні роботи на місці російської атаки по дитячій лікарні "Охматдит", Київ, 8 липня 2024. AP Photo/Alex Babenko

Росія в останні місяці посилила атаки на українські міста, що призвело до збільшення кількості жертв серед цивільного населення та серйозних пошкоджень цивільної інфраструктури.

При цьому з'являється все більше доказів широко поширених і систематичних катувань утримуваних цивільних осіб та військовополонених на контрольованих Росією територіях. Про це йдеться в останній, уже п'ятій, доповіді Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо російської повномасштабної війни в Україні.

"Наш 5-й звіт, на жаль, продовжує виявляти дуже серйозні порушення прав людини, які мають руйнівний вплив на життя кожного постраждалого, – сказав директор бюро ОБСЄ Маттео Мекаччі. – Ми продовжуватимемо відстежувати ці зловживання, щоб сприяти притягненню до відповідальності за порушення міжнародного права, допомагаючи жертвам досягти справедливості".

Новий звіт бюро є ще одним підтвердженням загального ігнорування збройними силами Російської Федерації основних принципів і законів ведення війни, що призводить до порушень прав, які можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини або злочини проти людяності.

Це включає масові страждання цивільних осіб під час конфлікту внаслідок тортур, свавільних затримань на контрольованій РФ території, зґвалтувань і погроз зґвалтуванням, насильства та загибелі дорослих і дітей. "Багато постраждалих розповіли бюро, що вони продовжують страждати від тривалих фізичних ушкоджень і психологічної травми внаслідок пережитого", - додано в заяві.

Бюро ОБСЄ також повідомляє, що "отримало набагато менші за обсягом, але все одно тривожні ознаки порушень з боку українських збройних сил". Зокрема свідки, опитані представниками організації, "висловили занепокоєння щодо переслідування українською владою колабораціоністів після примусової співпраці".

Раніше у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини йшлось про те, що у червні в Україні загинули щонайменше 146 мирних жителів, 672 отримали поранення. Хоча загальна кількість жертв нижча, ніж у травні, загальна кількість жертв є другою за величиною у 2024 році.

При цьому Генеральна прокуратура України порушила понад 136 тисяч злочинів, пов'язаних з агресією РФ.

Нагадаємо, 25 червня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт проти ексміністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова. Їх звинувачують у скоєнні воєнних злочинів та злочинів проти людяності у вигляді заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об'єктів.

У березні 2024 МКС видав ордери на арешт двох російських командувачів, генерал-лейтенанта збройних сил Росії Сергія Кобилаша та адмірала ВМФ Росії Віктора Соколова, яких звинувачують у причетності до воєнних злочинів - ракетних атак проти української енергетичної інфраструктури з жовтня 2022 року по березень 2023 року.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі, звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації населення - дітей з окупованих територій України до Російської Федерації.

Попри численні свідчення та докази, Кремль заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Нещодавно Голос Америки розповідав історію про те, як міжнародний Фонд Клуні "За справедливість" та українська правозахисна організація Truth Hounds від імені родичів загиблих внаслідок російського обстрілу Вінниці подали скаргу до Комітету ООН з прав людини. Правозахисники кажуть, що якщо аргументи юристів будуть прийняті ООН, це створить прецедент і сприятиме притягненню Росії до відповідальності.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG