Спеціальні потреби

Росія повідомляє про рятувальну операцію, через пошкодження нафтових танкерів у Чорному морі


Відеокадр з російського державного відео на якому показано нафтовий танкер "Волгонєфть-212" під час шторму в Керченській протоці, 15 грудня 2024 року (Російська Транспортна прокуратура через АР)
Відеокадр з російського державного відео на якому показано нафтовий танкер "Волгонєфть-212" під час шторму в Керченській протоці, 15 грудня 2024 року (Російська Транспортна прокуратура через АР)

Російські державні ЗМІ повідомили в неділю, що два російські нафтові танкери зазнали пошкоджень в Чорному морі, спричинивши розлив нафти. Відео з пошкодженням нафтових танкерів оприлюднено користувачами в соцмедіа, однак Голос Америки не може незалежно перевірити їхню правдивість.

Російські посадовці заявили, що розпочали рятувальну операцію.

Йдеться про танкери "Волгонєфть-212" та "Волгонефть 239" з екіпажами по 13 та 14 осіб, відповідно.

Російське державне агентство ТАСС з посиланням на Міністерство надзвичайних ситуацій країни повідомило, що через шторм один із танкерів сів на мілину і в нього відірвало носову частину. Інший танкер також отримав пошкодження.

Після повномасштабного вторгнення Росії до України США, Велика Британія, ЄС заборонили імпорт російської нафти, що надходить морем. G7 та ЄС також заборонили своїм компаніям обслуговувати та страхувати поставки російської нафти, ціна якої перевищує 60 доларів за барель.

Щоб обійти це обмеження, Росія застосовує так званий тіньовий флот, обсяг якого оцінюється в приблизно 600 кораблів, які, здебільшого, є застарілими не мають страхування і не відповідають міжнародним стандартам перевезень на екології.

Міжнародна спільнота вводить санкції проти так званого тіньового флоту Росії. В середу Євросоюз затвердив новий пакет санкцій проти майже 50 суден тіньового флоту Росії.

Це 15-тий пакет санкцій ЄС з початку російського повномасштабного вторгнення і перший схвалений за президентства в ЄС Угорщини, яка часто виступає з критикою західних санкцій проти Росії.

В статті використано матеріали АР, AFP.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG