Спеціальні потреби

ООН: В Україні можливе подальше масове переміщення людей, якщо енергетична система зазнає нових російських атак


Маттіас Шмале, на той момент директор БАПОР у Газі дає пресконференцію перед будівлею БАПОР у Газі, 19 травня 2021 р. (Фото: AP Photo/Adel Hana)
Маттіас Шмале, на той момент директор БАПОР у Газі дає пресконференцію перед будівлею БАПОР у Газі, 19 травня 2021 р. (Фото: AP Photo/Adel Hana)

Додаткові російські атаки енергетичної системи України можуть спровокувати подальшу хвилю масового переміщення людей з наближенням зими, заявив 15 листопада високопоставлений посадовець ООН.

Цивільне населення стає більш уразливим, ніж у попередні зими війни, через удари Росії по українській енергетичній системі та втому донорів, сказав координатор ООН з гуманітарних питань в Україні Маттіас Шмале.

"Що справді турбує, так це якщо вони знову цілитимуть по енергетичному сектору, це може стати переломним моментом... для подальших масових рухів як усередині країни, так і за її межами", — сказав він журналістам у Женеві.

Будь-яке подальше переміщення людей додасть до 3,6 мільйона осіб, вже переміщених в Україні, та до понад 6 мільйонів, які виїхали за межі країни, щоб уникнути війни, яка триває відтоді, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року.

Близько 65% власного виробництва електроенергії в Україні наразі не працює через російські удари. Цей показник є більшим, ніж у той самий період 2022 чи 2023 років, сказав Шмале.

Зараз Україна здебільшого покладається на електроенергію, яку виробляють атомні електростанції, і цього тижня український оператор мережі ввів обмеження на електроенергію для бізнесу, вперше з серпня після масштабної російської атаки ракетами та безпілотниками.

Організація Об’єднаних Націй та партнери впроваджують План гуманітарного зимового реагування, спрямований на задоволення потреб під час надзвичайних ситуацій шляхом доставлення палива та інших речей, щоб допомогти людям зігрітися.

За словами Шмале, притулки, відомі як Пункти незламності, де мешканці можуть зігрітися та випити чаю, також були відкриті.

Шмале висловив особливу стурбованість щодо людей, які перебувають у багатоповерхових будинках, а також інвалідів та людей похилого віку, які проживають поблизу лінії фронту в Харкові та Херсоні.

Наразі гуманітарні працівники охопили близько половини з 1,7 мільйона людей, які потребують цільової допомоги, але нестача фінансування обмежує ці зусилля, додав він.

Цього року гуманітарна допомога ООН отримала 1,8 мільярда доларів із зажаданих 3,1 мільярда доларів, що є менше, ніж у 2022 та 2023 роках, сказав Шмале.

"Тож тенденція явно на зниження, але ми все ще отримуємо багато грошей порівняно з іншими кризовими ситуаціями, і ми благаємо, щоб це збереглося, оскільки війна не закінчилася".

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG