Спеціальні потреби

Чи відповідає політика Трампа щодо України настроям республіканців - опитування


Фото із зустрічі президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського у Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого 2025 року. AFP
Фото із зустрічі президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського у Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого 2025 року. AFP

Більшість республіканців вважають Росію країною-агресором і не схвалюють російського президента Путіна, однак питання України не є для них серед найважливіших. Такі результати показало опитування проведене 1892 Polling в лютому цього року на замовлення неурядової організації, що підтримує Україну в США Razom for Ukraine.

Опитування показало, що більшість, а саме 69% виборців-республіканців вважають Росію агресором, а 83% не схвалюють Путіна. Сам Дональд Трамп, який очолює Республіканську партію, залишається надзвичайно популярним серед республіканців, свідчить згадане опитування. 83% позитивно ставляться до нього, і респонденти набагато частіше ідентифікували себе як "республіканця Трампа" (53%), ніж як частину "традиційної" Республіканської партії (38%).

Все ж прихильники Республіканської партії не вважають, що Україна є серед найбільш нагальних питань. "Згідно із нашим опитуванням більшість республіканців хочуть, щоб президент фокусувався на південному кордоні та стримуванні амбіцій Китаю, - заявив в інтерв'ю Fox 5 представник Razom for Ukraine Деніел Болстон. - Водночас, вони розуміють, що є велика війна на Європейському континенті".

На сторінках газети The Wall Street Journal. Болстон додає, що існує велика підтримка України "як серед демократів, так і серед республіканців" і підсумовує: "Погляди Білого дому щодо України не співпадають не лише з поглядами країни, але і з поглядами виборців-республіканців".

Протилежного висновку доходить дослідник Геррі Ентен, аналізуючи дослідження Gallup. "Дональд Трамп добре представляє республіканців з цього питання", - каже Геррі Ентен в аналізі опитування для CNN.

Опитування, яке провів Gallup в грудні минулого року, засвідчило, що 74% республіканців хочуть швидкого завершення війни між Росією і Україною, навіть якщо Росія залишить собі захопленні землі.

При чому, цей показник стабільно зростає за час повномасштабного вторгнення. У серпні 2022 року за швидке завершення війни, попри втрату території Україною, виступали 46% республіканців, у жовтні 2023 року – 55% республіканців. А у грудні 2024 року цей показник зріс на 20 в.п. і склав 74% опитаних.

Різниця в поглядах між представниками основних політичних партій у США є вагомою, згідно з опитуванням Gallup. Представники Демократичної партії загалом виступають за продовження поточного рівня підтримки Україні, але в останньому опитуванні рівень підтримки швидкого завершення війни зріс серед демократів на 9 в.п. до 30%.

Опитування, проведене на початку грудня, вперше показало, що менше половини американців (48%) підтримують те, щоб США допомогли Україні повернути втрачену територію.

“Це знаменує собою відхід від попередніх показників, коли більшість американців підтримували боротьбу за повну перемогу”, – кажуть аналітики центру.

Усі згадані опитування були проведені до зустрічі президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського у Білому домі 28 лютого, де між ними сталася суперечка.

Наступного дня у США відбулося кілька протестів, зокрема, один з них зустрів віцепрезидента США Джей Ді Венса у Вермонті, куди від з сім’єю поїхав відпочивати на лижному курорті. Люди тримали постери з надписами на підтримку України та зверненнями до американської влади про необхідність підтримувати її протистояння російській агресії. Сотні людей зібрались в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Бостоні в суботу, щоб висловити підтримку Україні.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG