Спеціальні потреби

“Це не диво-зброя, більше шуму, ніж результату” – європейські військові і розвідка про “Орєшнік”


Відвідувачі розпивають напої біля російського берегового тактичного ракетного комплексу "Рубіж-МЕ" на Міжнародному морському оборонному шоу в Санкт-Петербурзі, Росія, 11 липня 2019 р. AP Photo/Dmitri Lovetsky
Відвідувачі розпивають напої біля російського берегового тактичного ракетного комплексу "Рубіж-МЕ" на Міжнародному морському оборонному шоу в Санкт-Петербурзі, Росія, 11 липня 2019 р. AP Photo/Dmitri Lovetsky

Балістична ракета “Орєшнік”, якою Росія атакувала Дніпро, найімовірніше є варіантом балістичної ракети “Рубіж”, дійшли висновків у британській розвідці. А в естонських силах оборони заявили, що “Орєшнік” наробив “більше шуму, ніж результату”.

Скоріш за все, Росія наразі має лише декілька ракет “Орєшнік”, які ще не запущені в серійне виробництво, вважають у Міністерстві оборони Великої Британії. Там вважають, що ця ракета буде набагато дорожчою за інші, які Росія наразі використовує проти України.

Ракету “Рубіж” РС-26 вперше випробували в 2011 році. Як деталізував Голос Америки, РС-26 має радіус дії до 5800 км. Міжконтинентальній балістичній ракеті, яка випущена з Росії, потрібно близько 40 хвилин, щоб досягти цілі в Сполучених Штатах.

Політ у 700 км до Дніпра з російської Астраханської області, звідки за повідомленнями українських ВПС була випущена ракета у четвер, займає менше 10 хвилин.

Корисне навантаження ракети, додають у британській розвідці, містить шість груп по шість боєголовок, загалом 36 суббоєприпасів. Ці суббоєприпаси рухаються з гіперзвуковою швидкістю (більше ніж 5 Махів) перед ударом, що є типовим для ракет такого класу.

“Використання цієї експериментальної системи проти України майже напевно було задумано як стратегічне повідомлення після використання Україною західних ракет проти Росії”, – припускає британське Міноборони.

Водночас заступник начальника оперативного управління Генерального штабу Сил оборони Естонії підполковник Тоомас Велі вважає, що показовий удар по Дніпру ракетою “Рубіж” є “демонстративним ударом”.

“Наразі всі розуміють, що це не якась “диво-зброя”, [її призначення] наробити більше шуму, ніж результату”, – заявив Велі.

Однак, за його словами, така атака викликає занепокоєння у час, коли Україна дотримується міжнародного права війни під час атак безпілотників, а Росія цього не робить.

“Це дуже погано і свідчить про те, що Росією керують бандити”, – сказав Велі.

"Щуки" замість "голубів миру" - естонські оцінки американської політики щодо Росії

Стосовно обрання Дональда Трампа президентом США, естонський посадовець додав: “Президент Путін, можливо, сподівався, що звідти прилетять такі “голуби миру”, а насправді це все-таки “щуки” – колишні генерали у відставці, які от спецпредставник з питань України”.

Велі також звернув увагу на те, що відбувається в Сирії, де Росія підтримує президента Башара Асада. Він зауважив, що протягом останнього тижня сили Асада були змушені тікати від атак опозиції, а також були захоплені кілька російських військових радників.

“Це дуже цікавий розвиток подій, який може вплинути на Росію”, – сказав Велі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG