Спеціальні потреби

Папа Римський: війна Росії проти України – “ганебна катастрофа для всього людства”


Папа Франциск під час зустрічі з першою леді України Оленою Зеленською у Ватикані, 20 листопада 2024 р. (Фото: VATICAN MEDIA / AFP)
Папа Франциск під час зустрічі з першою леді України Оленою Зеленською у Ватикані, 20 листопада 2024 р. (Фото: VATICAN MEDIA / AFP)

Папа Римський Франциск назвав війну Росії проти України “ганебною катастрофою для всього людства”.

Про це понтифік заявив у Ватикані 20 листопада під час своєї щотижневої загальної аудієнції, яку відвідала перша леді України Олена Зеленська.

“Вчора виповнилося 1000 днів з моменту вторгнення в Україну. Трагічна річниця для жертв, і руйнування, які воно спричинило”, — сказав Понтифік.

“Але водночас ганебна катастрофа для всього людства”, - додав він, виступаючи перед вірянами, які зібралися на площі Святого Петра, й серед яких були присутні Зеленська та перші леді Вірменії, Литви та Сербії.

У своїй промові Папа також закликав “стояти поруч із замученим українським народом” і докласти зусиль, щоб “зброя поступилася місцем діалогу, а боротьба — зустрічі”.

Франциск зачитав листа, надісланого йому українським студентом, де описано війну та страждання українців.

Олена Зеленська з приводу зустрічі з Папою написала:

“Щодня й щоночі в моїй країні лунають сирени та вибухи, Росія вбиває мирних українців, наших дітей. Не могла не нагадати про це під час аудієнції в Папи Римського Франциска, адже його позиція як глобального духовного лідера надважлива”.

“Дякую Його Святості за молитви заради миру для України. Сподіваюсь, авторитет Святого Престолу допоможе врятувати більше невинних життів, які мають право бути в безпеці на рідній землі”, - додала вона.

Раніше того ж дня Папа застеріг щодо загрози ядерної війни, зазначивши, що світ “поділений і розірваний ненавистю, ворожнечею, війнами та загрозою ядерного конфлікту”, зазначає італійське медіа Ansa.it. Глава Католицької церкви закликав людей усіх віросповідань “молитися і працювати для діалогу, примирення, миру, безпеки та інтегрального розвитку всього людства”.

Слова Франциска прозвучали на тлі підписання російським президентом Володимиром Путіним зміненої ядерної доктрини РФ, яка знизила поріг можливого використання ядерної зброї Москвою.

Напередодні Франциск надіслав листа до архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса, апостольського нунція в Україні, з нагоди 1000 днів початку “широкомасштабної військової агресії” Росії, в якому висловив свою солідарність із щоденним “криком” українців про мир, повідомляє видання La Croix International з посиланням на ватиканську газету L' Osservatore Romano.

“Цим листом, який я адресую вам як своєму представнику в улюбленій і замученій Україні, я хочу обійняти всіх її громадян, де б вони не були”, – написав Папа у посланні, опублікованому 19 листопада.

“Я добре знаю, що жодне людське слово не захистить їх життя від щоденних бомбардувань, ні розрадить тих, хто оплакує загиблих, ні зцілить поранених, ні поверне дітей на батьківщину, ні визволить в’язнів, ні пом’якшить жахливі наслідки зими, ні відновить справедливість і мир”, – написав Папа.

“І саме це слово — мир — яке, на жаль, сьогодні забуте світом, хочеться, щоб звучало в родинах, домівках, на майданах дорогої України”, - додав він.

Президент України Володимир Зеленський востаннє зустрівся з Франциском 11 жовтня, і попросив його сприяти поверненню українців, зокрема дітей, які потрапили в полон або були примусово вивезені до Росії.

“Питання повернення наших людей додому з полону було головним під час зустрічі з Папою Римським Франциском. Розраховуємо на сприяння Святого Престолу поверненню додому захоплених у російський полон українців”, - написав тоді президент.

Франциск вже неодноразово закликав до миру та намагався зіграти посередницьку роль у війні, однак його зусилля не принесли результатів.

У березні цього року Папа Римський викликав невдоволення українського уряду та суспільства, коли заявив про необхідність Україні “мати мужність білого прапора” задля завершення війни. Тоді різноманітні оглядачі та священнослужителі інтерпретували це або як заклик до переговорів, або як пропозиція капітуляції.

Франциск також критично поставився до рішення заборонити в Україні діяльність пов’язаної з Росією Української Православної Церкви Московського Патріархату, яку підозрюють у поширенні проросійської пропаганди та шпигунській діяльності на користь Москви.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG