Спеціальні потреби

Ситуація на Донбасі загострилася саме через постачання зброї Росією – посол США


Джеффрі Пайєтт
Джеффрі Пайєтт

Ситуація в зоні бойових дій на сході України погіршилася з вини Росії, заявив, оцінюючи хід виконання Мінських угод, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт у Брюсселі під час телефонної прес-конференції зі світовими медіа.

«Якщо ви подивитеся на події, які там відбуваються, ви побачите сигнали, що Росія продовжує підживлювати конфлікт, постачаючи (проросійським сепаратистам – ред.) озброєння, боєприпаси, паливо й інше, – визнав Пайєтт. – Я мав розмову з представниками контактної групи у Мінську: прогресу в переговорах практично немає, крім питань моніторингу. І ми бачимо, що воєнна ситуація на території (сходу України – ред.) погіршилася до того стану, який був улітку 2015 року. Є тривожні сигнали що конфлікт затягується. Росія знову здійснює його ескалацію».

Раніше Пайєтт підтвердив позицію США щодо того, що всі інші пункти Мінських угод мають виконуватися після першого – повного і безумовного припинення вогню. Також він нагадав що санкції США і ЄС проти Росії прив’язані до Мінських угод і можуть бути скасовані лише в разі повного виконання цих угод з боку Росії.

Ці тези підтримав і посол США в ОБСЄ Денієл Бейєр. Він заявив:

«Будь-які розмови про безпекові питання починатимуться з Криму».

Спроби Росії так чи інакше «оформити» спробу анексії Криму не скасовують того факту, що півострів належить Україні, заявив під час телефонної прес-конференції у Брюсселі посол США при ОБСЄ Денієл Бейєр. За його словами, саме з питання повернення Криму починатимуться будь-які розмови про безпеку в європейському регіоні.

«Незалежно від того, до яких гімнастичних «вправ» вдаватиметься Кремль, перемальовуючи території на карті, наша позиція, коли представники Росії починають говорити про майбутнє європейської безпеки – це те, що будь-яка розмова про європейську безпеку починається з питання Криму. І з того, що Росія намагається перекроїти кордони збройним шляхом у 21 столітті», – заявив посол.

За словами Бейєра, він не знає, які цілі ставить перед собою Росія, підпорядковуючи анексований Крим тому чи іншому своєму федеральному округу, але впевнений, що російські платники податків сплачують надзвичайно високу ціну за такі дії. Посол додав, що, незважаючи на такі потуги Кремля, Крим все одно юридично залишається частиною України, і саме з цього виходять у своїй політиці Сполучені Штати й інші західні держави.

Окрім того, Бейєр висловився про врегулювання конфлікту на Донбасі, зауваживши, що Росія має підкріпити свої заяви про прагнення миру конкретними діями, передовсім – виконанням пункту Мінських угод про повернення ділянки кордону на Донбасі під контроль України.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

28 липня президент Росії ліквідував окремий округ анексованого Криму і приєднав півострів до Південного федерального округу.

Дивіться також («Голос Америки»): Ось які слова про Трампа знайшли Обама та Байден

Ось які слова про Трампа знайшли Обама та Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Від кінця квітня на сході України мав би діяти режим припинення вогню на Донбасі, про що домовилися учасники Тристоронньої контактної групи. Проте обстріли на Донбасі тривають, а сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму тиші.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG