Спеціальні потреби

Байден просить у Конгресу додаткові $24 млрд для України. В Пентагоні розкрили деталі


Додаткове фінансування має вирішальне значення для того, щоб уряд США міг ефективно реагувати на ситуацію в Україні до кінця 2025 фінансового року, кажуть в Пентагоні
Додаткове фінансування має вирішальне значення для того, щоб уряд США міг ефективно реагувати на ситуацію в Україні до кінця 2025 фінансового року, кажуть в Пентагоні

Адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України обсягом у $24 млрд. Цю інформацію Голосу Америки підтвердили посадовці Міноборони США.

У Пентагоні розповіли, що з цієї суми $8 млрд хочуть закласти на програму USAI (ініціатива сприяння безпеці України), і $16 млрд - на поповнення складів США, щоб була можливість формувати нові пакети допомоги за програмою PDA (програма президентських повноважень).

Програма USAI передбачає замовлення і закупівлю озброєння у виробників, після чого його надсилають до України. В цьому випадку виготовлення і доставка можуть зайняти тривалий час: до року і більше, залежно від замовлення.

За програмою PDA Сполучені Штати надсилають до України уже наявну зброю із власних сховищ, після чого ці сховища поповнюють новим озброєнням. За цим механізмом допомога, як правило, потрапляє до України значно оперативніше: протягом днів або тижнів. Для поповнення запасів, а отже для можливості формувати пакети PDA, необхідне фінансування від Конгресу.

​Це фінансування не тільки підтримує боротьбу України за свій суверенітет і послаблює військовий потенціал Росії, але й зміцнює військову готовність США.
Посадовці міністерства оборони США

Додаткове фінансування має вирішальне значення для того, щоб уряд США міг ефективно реагувати на ситуацію в Україні до кінця 2025 фінансового року, кажуть в Пентагоні.

“Це фінансування не тільки підтримує боротьбу України за свій суверенітет і послаблює військовий потенціал Росії, але й зміцнює військову готовність США через модернізацію наших систем озброєння та прямих інвестицій у нашу оборонно-промислову базу. На додачу, ці інвестиції приносять користь американській економіці, створюючи робочі місця та зміцнюючи американське виробництво”, - повідомив Голосу Америки посадовець Міноборони США.

Адміністрація Байдена вирішила не виносити підтримку для України в окремий запит, а включить її в “пакетний” законопроєкт виняткового фінансування, який включає також витрати на інші речі на 2025 фінансовий рік. Цей законопроєкт Конгрес може розглянути ще цього року.

В будь-якому разі, для затвердження додаткового фінансування для України необхідно буде схвалення більшості обох палат Конгресу. На цю мить контроль над Сенатом зберігають демократи, у Палаті представників більшість мають республіканці.

Такі рішення ухвалюються наступною адміністрацією, а не президентом, який покидає свою посаду
Майк Джонсон, спікер Палати представників Конгресу США

Спікер Палати представників Майк Джонсон, від якого значною мірою залежатиме, чи винесуть законопроєкт на голосування у тому вигляді, як пропонує Білий дім, відреагував на новини про додатковий запит на $24 млрд для підтримки України.

“Американський народ рішуче проголосував за президента Трампа, бо він пообіцяв покласти край війнам, а не продовжувати їх без кінця. Такі рішення ухвалюються наступною адміністрацією, а не президентом, який покидає свою посаду”, - написав він на платформі Х (раніше відомій як Twitter).

На цю мить у США залишається орієнтовно $8 млрд на програми збройної підтримки України. Близько $6 млрд на програму PDA та $2 млрд на програму USAI. Радник з нацбезпеки США Джейк Салліван в інтервʼю телеканалу ABC заявив, що США витратять кожен долар, схвалений Конгресом для допомоги Україні, до завершення президентства Джо Байдена 20 січня.

"Протягом цих 50 днів ми збираємося зробити все, що в наших силах, щоб дати Україні всі можливі інструменти для зміцнення її позицій на полі бою, щоб вони були сильнішими за столом переговорів", - сказав Салліван.

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG