Спеціальні потреби

США нададуть Україні вісім NASAMS, два з них доставлять у найближі тижні


Морські піхотинці стріляють із зенітно-ракетного комплексу Stinger під час підготовки до навчань Cold Response 2022 у Норвегії, 11 березня 2022 року. Сполучені Штати направили тисячі таких систем в Україну. Фото: Міністерство оборони США
Морські піхотинці стріляють із зенітно-ракетного комплексу Stinger під час підготовки до навчань Cold Response 2022 у Норвегії, 11 березня 2022 року. Сполучені Штати направили тисячі таких систем в Україну. Фото: Міністерство оборони США

Сполучені Штати вже надали Україні 1 400 зенітно-ракетних комплексів Stinger малої дальності і планують надати загалом вісім норвезьких ЗРК NASAMS – повідомило Міністерство оборони США.

"Дві з цих систем надішлють протягом наступних кількох тижнів, а інші – слідом за ними. Українських військовиків уже навчають користуватися цією системою, яка стріляє різними ракетами. NASAM може захищати від широкого спектру повітряних загроз", – йдеться в повідомленні.

Окрім того, Україні продовжують надавати системи захисту від безпілотників, "включаючи систему Vampire та інші радіолокаційні системи".

За спостереженнями Пентагону, ЗСУ здатні відбити певну кількість російських атак, але протиповітряна оборона "залишається пріоритетом". "Руйнування електромережі та водопостачання є серйозною проблемою, яка напряму шкодить цивільному населенню", – наводять у відомстві слова одного з посадовців Пентагону.

"США також допомогли підтримати передачу Словаччиною системи С-300 на початку війни", - сказав неназваний високопосадовець відомства. - "Це було неймовірно важливо для захисту української інфраструктури на той момент, і США також отримали багато запасних частин, щоб підтримувати українські системи протиповітряної оборони радянського типу в працездатному стані".

26 жовтня стало відомо, що США готові передати Україні перші два зенітні ракетні комплекси NASAMS – систему протиповітряної оборони середньої дальності, пише Радіо Свобода.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG