Спеціальні потреби

Пентагон: США заздалегідь попередили Київ про плани Росії атакувати Україну балістичною ракетою


У Пентагоні заявили, що Росія попередила США незадовго перед запуском балістичної ракети по Дніпру через канали зменшення ядерної небезпеки. Своєю чергою США мали власні дані про те, що Росія може готуватись до удару по Україні – і заздалегідь попередили про це українську владу та інших партнерів.

Про це на брифінгу журналістам сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

Вона відзначила, що росіяни досі не використовували цієї зброї проти України і наголосила, що її використання не зупинить плани поставок зброї до України.

“Це був новий тип смертоносної зброї, тож безумовно, це викликає у нас занепокоєння. … Ми продовжимо за цим стежити. А на чому ми зосереджені зараз, це – підтримка України та озброєння України тим, чим необхідно”, – сказала Сабріна Сінгх у четвер, 21-го листопада.

Вона додала, що у наступні тижні та місяці США продовжать надсилати Україні пакети озброєнь.

На запитання української служби Голосу Америки, наскільки детальну інформацію мали США перед атакою, і як саме Україна могла підготуватись до удару такою ракетою, Сабріна Сінгх відповіла, що не вдаватиметься в публічне обговорення розвідувальних даних.

За даними Пентагону, Росія використала для удару Дніпру “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності. За словами Сінгх, ця ракета була побудована на базі міжконтинентальної ракети РС-26 “Рубеж”, і раніше не застосовувалась на полі бою. Росія, зі свого боку, називає цю ракету “Орєшнік”.

“Міжконтинентальна балістична ракета і балістична ракета середньої дальності мають схожу траєкторію польоту. Вони можуть нести великі навантаження, але основна різниця полягає в дальності та стратегічному призначенні. … Як тільки ми змогли дізнатись більше, ми оцінили, що це була балістична ракета середньої дальності”, – сказала Сабріна Сінгх.

Речниця Пентагону додала, що така ракета може бути переоснащена, щоб нести різні типи звичайних або ядерних боєголовок. Втім, за її словами, наразі США не бачили змін у ядерній позиції Росії, і не коригували свою ядерну позицію у відповідь.

На прохання відреагувати на слова президента Росії Володимира Путіна про те, що удар такою ракетою – це відповідь США і НАТО на постачання ракет Україні, Сабріна Сінгх сказала, що така риторика Кремля не є новою.

За словами речниці Пентагону, ситуацію загострює Росія, залучивши солдатів КНДР до війни проти України.

“Ескалація почалася в 2022 році, коли Росія вторглася до свого сусіда”, – відповіла Сабріна Сінгх.

За її словами, ця війна могла б припинитись сьогодні, якби Путін відвів свої війська. До того часу, кажуть в Пентагоні, чинна адміністрація буде продовжувати підтримку України на полі бою.

Раніше речниця Білого дому Карін Жан-Пʼєр заявила, що риторика Путіна не стримає США від поставок Україні озброєнь.

"Як повідомляв президент на початку цього року, США надають Україні додаткові сотні ракет Patriot і AMRAAM для посилення протиповітряної оборони", – сказала Жан-Пʼєр.

Вона уточнила, що багато з цих ракет протиповітряної оборони вже було поставлено завдяки рішенню президента щодо перенаправлення експорту ППО в Україну.

"Поставки додаткових ракет ППО в Україну тривають. І президент 29-го вересня сказав про посилення безпекової допомоги Україні. Ми збираємося продовжувати це робити", – зазначила речниця Білого дому.

Вранці у четвер Повітряні сили ЗСУ повідомили, що російські війська атакували Дніпро різними видами ракет, зокрема запустили міжконтинентальну балістичну ракету.

Пізніше у відеозверненні президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Росія використала нову ракету, яка за характеристиками є міжконтинентальною балістичною зброєю.

Згодом Путін повідомив про "успішне випробування" новітньої ракети середньої дальності «Орєшнік». За його словами, Росія завдала удару по Дніпру балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG