Спеціальні потреби

Пентагон запевнив, що США здатні відповісти на будь-яку загрозу з боку Росії


Джон Гайтен
Джон Гайтен

Заступник міністра оборони Джон Руд зазначив, що недавні заяви Путіна про нові озброєння «не стали несподіванкою, але викликали розчарування»



Керівники американського оборонного відомства звернулися до Росії з коротким, але сильним застереженням, зазначивши, що Вашингтон як і раніше здатний відповісти, незалежно від того, які Москва має у своєму розпорядженні ядерні озброєння.

Ці заяви прозвучали в ході бюджетних слухань в комітеті Палати представників з питань збройних сил в середу у відповідь на запитання законодавців стосовно твердження президента Росії Володимира Путіна про те, що його країна володіє арсеналом нових, «нездоланних» ядерних озброєнь.

«Ми готові до всіх наявних загроз, і ніхто не повинен сумніватися в цьому», - заявив голова Стратегічного командування збройних сил США генерал Джон Гайтен.

Вони не можуть нічого зробити, крім масивної атаки проти нашої країни, на яку ми не змогли б відповісти, - додав він. - До речі, вони не знають, де знаходяться наші підводні човни, а вони здатні знищити їхню країну, якщо ми підемо цим курсом».

Минулого тижня, виступаючи з щорічним посланням до Федеральних зборів, Путін розповів про новітні види російської ядерної зброї, включаючи крилату ракету з ядерною енергетичною установкою, лазерну зброю, безпілотний підводний апарат з ядерної енергоустановкою і нову гіперзвукову ракету.

Виступ Путіна ілюструвався комп'ютерним відео, на якому зброя знищувала американську Флориду. При цьому російський лідер підкреслив, що нова російська ядерна зброя буде невразлива для американських систем протиракетної і протиповітряної оборони.

Путін підкреслив, що США і їх західним союзникам «належить усвідомити нову реальність».

Заступник міністра оборони США з політичних питань Джон Руд заявив законодавцям в середу, що заяви Путіна «хоча і не стали несподіванкою, але все ж викликали розчарування».

Джон Руд
Джон Руд

«Ми стурбовані деякими положеннями доктрини, які виходять від Росії, розмовами про ранню ескалації, посиленням ролі ядерних засобів в конфлікті», - заявив Руд.

Він також відкинув заяви Москви про те, що вона розробляє нові ядерні озброєння в зв'язку з відмовою Вашингтона дотримуватися попередніх угоди в галузі контролю над озброєннями.

«Сполучені Штати надалі залишаються відданими нашим зобов'язанням в галузі контролю над озброєннями, - сказав заступник міністра. - На жаль, попередня практика Російської Федерації в тому, що стосується дотримання нею зобов'язань в галузі контролю над озброєннями, залишає бажати кращого».

Незважаючи на жорсткі заяви, Руд і Гайтен не поділилися подробицями на слуханнях в середу, які тривали трохи більше 30 хвилин.

Багато законодавців чекали на закриту сесію, щоб ставити свої запитання.

Білий дім також зазначив, що в рамках нового оборонного бюджету обсягом в 700 мільярдів доларів, американські військові ведуть активну роботу з модернізації власного ядерного арсеналу і систем ПРО.

Офіційні особи у Вашингтоні також вказують на проект бюджету на 2019 рік, який передбачає виділення додаткових 24 мільярдів доларів на підтримку і модернізацію ядерних сил країни.

Американські офіційні особи попереджають, що найбільша небезпека виходить від країн, які не усвідомлюють потенціал або рішучість Вашингтона.

«Нам доводиться бути пильними і готовими на прорахунки з боку наших потенційних супротивників, особливо Росії і Китаю», - заявив голова Стратегічного командування Гайтен.

«Ми не можемо допустити, щоб вони вважали, що можуть застосувати ядерну зброю, а США не зможуть відповісти», - додав він.

Дивіться також: Що може наблизити кінець війни в Україні? Інтерв’ю із замголовою СММ ОБСЄ в Україні


  • 16x9 Image

    Джефф Селдин

    Кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки. Висвітлює такі теми, як розвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG