Спеціальні потреби

"Підтримка України є частиною національних інтересів США" – посолка Бріджит Брінк


Посолка США в Україні Бріджит Брінк
Посолка США в Україні Бріджит Брінк

Сполучені Штати Америки у співпраці зі своїми союзниками та партнерами активно підтримують Україну в її боротьбі за суверенітет та свободу. Після неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року США виділили Україні мільярди доларів на безпекову допомогу. У нещодавньому інтерв'ю очільниця східно-європейського відділу «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе обговорила з посолкою США в Києві поточний стан підтримки США та стан України у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії.

Бріджит Брінк, яка обіймає посаду посла США в Україні, вступила на посаду 30 травня 2022 року. До свого призначення в Україні з 1 липня 2019 року вона була послом США в Словаччині.

В інтервʼю Бріджит Брінк наголосила на обширному нагляді США за наданою допомогою, підкресливши зростаючі заходи підзвітності. Вона висловила готовність забезпечити ефективне використання допомоги для підтримки зусиль України.

Інтерв'ю відредаговане для ясності та плинності.

Мирослава Гонгадзе (М.Г.): Дякую за таку можливість. Ви прибули в Україну як посолка США через кілька місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Яке у вас тоді було враження від України та чи змінилося воно зараз?

Бріджит Брінк (Б.Б.): Україна та українці здалися мені міцними та стійкими. І я вважаю, що з того часу це не змінилося. Я дуже пишаюся тим, що ми підтримали Україну. Ми просто зобов'язані допомогти вам закінчити цю роботу.

М.Г.: Сьогодні Україна гостро потребує військової підтримки. У Конгресі є затримки з цією підтримкою. Як ви пояснюєте українцям, чому США так довго вирішували, коли і як вони підтримуватимуть Україну?

Б.Б.: Ну, я пояснювала українцям, що в Америці і в нашому Конгресі є двопартійна підтримка України.

Я, президент і всі в адміністрації президента робили все можливе, щоб донести до Конгресу, а також до американського народу, чому важливо підтримувати Україну. І ми продовжуватимемо це робити.

М.Г.: Незважаючи на затримку в Конгресі з надісланням такої необхідної підтримки, 73% американців вважають, що підтримка України в інтересах національної безпеки Сполучених Штатів, як показали результати опитування Pew Research Institute.

Двопартійна, як ви сказали, підтримка є і в Конгресі. Чи перемога України - в національних інтересах США?

Б.Б.: Безумовно, так. Як сказав президент Байден, ми підтримуємо перемогу України в цій війні, переконавшись, що це стратегічна поразка Путіна.

І я думаю, що ця думка має широку підтримку в Конгресі та серед американського народу.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден
Президент Сполучених Штатів Джо Байден
Близько третини моєї команди займається наглядом. У посольстві також перебувають три генеральні інспектори

М.Г.: Консервативні голоси в Конгресі питають про звітність за допомогу, надану США Україні. Нещодавно американські інспектори відвідали Київ. Чи можете ви розповісти нам про це? Як відбувається процес підзвітності тут, в Україні?

Б.Б.: Я вам скажу так: ми спостерігаємо за цим з посольства як яструб. Близько третини моєї команди займається наглядом. У посольстві також перебувають три генеральні інспектори, які мають штат із 400 осіб по всьому світу. Отже, нагляд відбувається, як українцями, так і нами в посольстві, та загалом.

М.Г.: Чи мають ваші інспектори доступ до об'єктів, де зберігають зброю та інші боєприпаси?

Б.Б.: Вони мають доступ до будь-якого місця, куди можна потрапити фізично, а щодо місць, куди не можна дістатися, наприклад, на передовій, ми розробили альтернативні способи обліку таких речей, як зброя.

М.Г.: Які альтернативні засоби?

Б.Б.: Я, напевно, не можу сказати, які конкретно, але ми знайшли способи, які відповідають правилам і закону та не наражають людей на небезпеку.

Очільниця східно-європейського відділу «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе
Очільниця східно-європейського відділу «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе
Гроші, які ми виділяємо Україні, витрачаються в 31 штаті по всій країні, – ракети Patriot в Аризоні, артилерія – в Пенсильванії, автомобілі з мого рідного штату Мічиган

М.Г.: За останні два роки Сполучені Штати багато допомогли Україні у військовому плані, але багато грошей фактично залишається у Сполучених Штатах. У невеликих містах, зокрема, де виробляють зброю. Чи є у вас уявлення про те, як витрачаються ті гроші?

Б.Б.: Дякую за запитання. Насправді, гроші, які ми виділяємо Україні, витрачаються в 31 штаті по всій країні, включаючи гроші на виготовлення ракет Patriot в Аризоні. Це також включає артилерію в Пенсильванії. Сюди входять навіть автомобілі з мого рідного штату Мічиган.

Тож це насправді також дуже важливо для американців та американських робочих місць, а також це підтримує Україну.

М.Г.: Українська економіка, попри війну та значний спад, вистояла. США дуже допомогли. Які, на вашу думку, перспективи української економіки на наступний рік?

І який новий механізм ви плануєте використовувати, щоб допомогти Україні економічно вижити?

Ваша економіка, українська економіка за останній рік зросла на 5%. Це феноменально

Б.Б.: Це насправді, можливо, один з найбільших успіхів України поза військовою сферою. Ваша економіка, українська економіка за останній рік зросла на 5%. Це феноменально. Значною частиною цього є здатність України продовжувати експорт. І це було зроблено попри те, що Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи.

Неймовірно сміливими та креативними зусиллями було створено новий коридор з чорноморських портів. І тепер 760 кораблів і понад 23 мільйони метричних тон вантажів успішно вирушили в плавання. І це важливо для світу, тому що він отримує зерно та інші запаси, а також дуже важливо для економіки України.

Посолка Бріджит А. Брінк, Джеймс О’Браєн, помічник державного секретаря у справах Європи та Євразії та Михайло Федоров
Посолка Бріджит А. Брінк, Джеймс О’Браєн, помічник державного секретаря у справах Європи та Євразії та Михайло Федоров
Україна має перемогти. Сполучені Штати Америки разом із партнерами та союзниками й надалі підтримуватимуть українців у цій меті

М.Г.: Я спілкувалася з українськими бізнесменами, і вони дуже цінують механізм страхування, який використовують західні фінансові інститути. Чи плануєте ви розширювати цю діяльність?

Б.Б.: Так. Ми працюємо разом з українським урядом, а також з іншими партнерами, щоб підтримати це усіма можливими способами.

Ми намагаємося збільшити експорт з чорноморських портів, з дунайських портів, а також покращити прикордонні переходи та інші речі, щоб полегшити цей експорт і зрештою повернути гроші до державної скарбниці. Це велика частина нашої допомоги, і вона сприяє здатності України підтримувати себе.

М.Г.: Який Ваш прогноз на наступний рік, і на Україну, і на регіон?

Б.Б.: Ну, це те саме, що й тоді, коли я починала. Україна має перемогти. Сполучені Штати Америки разом із партнерами та союзниками й надалі підтримуватимуть українців у цій меті.

І це означає повернути свої території, наблизитися до Європи, до ЄС і, зрештою, до НАТО, рухатися до того, чого хочуть українці, а саме - до суверенної, незалежної, процвітаючої країни, інтегрованої в євроатлантичні інституції, яка буде сильним і важливим партнером для Сполучених Штатів. І це те, що ми підтримуємо.

М.Г.: Дуже дякую.

Б.Б.: Дякую.

Дивіться також на YouTube Голосу Америки Українською:

  • 16x9 Image

    Мирослава Гонгадзе

    Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

    З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

    Серед іншого - Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стіпендією Фунданії Німана (2018-2019рр), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

    Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

    У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

    Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG