Спеціальні потреби

Німеччина закупить у США три системи HIMARS для України


Міністри оборони Німеччини та США Борис Пісторіус та Ллойд Остін, Пентагон, 9 травня 2024. Photo by Jim WATSON / AFP
Міністри оборони Німеччини та США Борис Пісторіус та Ллойд Остін, Пентагон, 9 травня 2024. Photo by Jim WATSON / AFP

Німеччина закупить у США три мобільні артилерійські системи HIMARS і передасть їх Україні. Про це під час візиту до Вашингтона оголосив німецький міністр оборони Борис Пісторіус.

Для системи HIMARS можуть використовуватись ракети GMLRS або ATACMS. Ракети, які постачають України до цієї установки, мають дію до 80 кілометрів, повідомляє Reuters. Максимальний радіус дії системи HIMARS може сягати 300 кілометрів, повідомляє виробник цього озброєння Lockheed Matrin.

"Ми також рішуче підтвердили важливість НАТО, а також європейських партнерів зокрема, коли йдеться про нашу підтримку України, - додав він. - Яке значення, яку небезпеку несе напад Путіна на Україну для безпеки Європи та світу. Знову і знову, що означатиме для інших автократів у світі, якщо Путін виграє цю війну, чому ми вважаємо своїм обов'язком запобігти".

Відкриваючи зустріч із главою Бундесверу, американський міністр оборони Ллойд Остін подякував Німеччині за допомогу в обороні України, включаючи як озброєння, так і фінансову підтримку.

"Після США Німеччина є другим за величиною донором військової допомоги Україні, - сказав Остін. - Тільки у 2024 році ви виділили для України $7,7 млрд. Німеччина передала критично важливі системи протиповітряної оборони та артилерію. І ми продовжуватимемо наше тісне партнерство, щоб гарантувати, що Україна має можливості, необхідні для успіху на полі бою".

Очільник Пентагону відзначив, що Німеччина також прийняла найбільшу кількість українських біженців у Європі, сказав Остін.

Пісторіус подякував США за лідерство у підтримці України: "Україна перебуває під тиском, і їй потрібна наша спільна підтримка".

Окрім російської війни в Україні глави оборонних відомств обговорили питання загальноєвропейської безпеки, виконання обіцянок Німеччини із спрямування принаймні 2% ВВП країни на оборонні витрати, підготовку до ювілейного саміту НАТО у липні у Вашингтоні, а також щорічні морські навчання Rimpac у Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Німеччина та Сполучені Штати не лише поділяють цінності свободи та демократії.., але також, разом з усіма нашими союзниками, відповідальність за безпеку та захист Євроатлантики", - додав Пісторіус.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG