Спеціальні потреби

Південна Корея заявляє про "значну безпекову загрозу" від співпраці РФ та КНДР


Ілюстративне фото: Північнокорейські солдати під час військового параду на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена, 15 квітня 2012 року. (Фото: AP Photo/Ng Han Guan)
Ілюстративне фото: Північнокорейські солдати під час військового параду на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена, 15 квітня 2012 року. (Фото: AP Photo/Ng Han Guan)

Військова співпраця Росії з КНДР становить "значну безпекову загрозу для міжнародної спільноти", заявив президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у вівторок. Напередодні посадовець заявив, що фактичне розгортання північнокорейських військ на передовій війни в Україні може відбутися раніше, ніж очікувалося.

Про те, що частина солдатів КНДР, що прибули до Росії для участі у війні проти України, можуть бути відправлені на передову говорили і законодавці Південної Кореї під час парламентських слухань в Сеулі 29 жовтня.

Південнокорейські парламентарі не надали інформації щодо термінів цього розгортання військ КНДР, однак повідомили, що російські військові інструктори навчають їх російської військової термінології.

“Російські військові навчали північнокорейських військових приблизно 100 російським військовим термінам, таким як “назад на позицію”, “вогонь” і “пуск”..., але північнокорейським військовим було важко (розуміти)”, – заявив Лі Сон Квен, член парламентського комітету з розвідки, посилаючись на оцінку південнокорейського розвідувального агентства.

Водночас він повідомив, що наразі було незрозуміло, чи будуть розв'язані проблеми в комунікації росіян з північними корейцями.

За словами законодавців, які були присутні на слуханнях у парламентському комітеті з розвідки, цього року Північна Корея також відправила близько 4000 працівників до Росії.

Ці заяви з’явилися наступного дня після того, як Пентагон і НАТО також підтвердили розгортання військових КНДР, однак наразі на території Курської області Росії.

Так за словами заступниці прессекретаря Пентагону Сабріни Сінгх, північнокорейські війська "цілком ймовірно" рухаються в напрямку Курська, однак у США немає подробиць щодо кількості військ чи обладнання, яке вони мають.

"За нашими оцінками, приблизно 10 тисяч переїжджають на навчання у східну Росію, яка збирається посилити російські сили, - сказала вона. - Нас все більше турбує намір Росії використати цих солдатів у боях або для підтримки бойових дій проти українських військ у Курській області Росії, поблизу кордону з Україною".

Своєю чергою генсек НАТО Марк Рютте заявив, що північнокорейські війська уже розгорнуто в Курській області, де Росія намагається відкинути українські війська.

"Сьогодні я можу підтвердити, що північнокорейські війська були направлені в Росію, і північнокорейські військові підрозділи були розгорнуті в Курській області", - заявив журналістам Рютте.

Тим часом президент України Володимир Зеленський повідомив вранці 29 жовтня про свою розмову з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем.

“Обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення в Україну. Висновок один – ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав”, - написав Зеленський на своїй м сторінці в мережі Х.

Він також поінформував південнокорейського лідера про “перекидання 3 тисяч північнокорейських військових на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їхньої кількості приблизно до 12 тисяч”.

За словами Зеленського, Україна та Південна Корея мають намір виробити на найвищому рівні спільну стратегію та перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також обмінятися візитами делегацій найближчим часом.

Тим часом 29 жовтня до Росії з офіційним візитом прибув міністр закордонних справ Північної Кореї Чхо Сон Хуей. Наразі він перебуває у Владивостоку, й відвідає Москву 30 жовтня для переговорів з неназваними офіційними особами. Чхо вже відвідував Росію у січні та вересні цього року.

Російський президент Володимир Путін не заперечив присутності військ КНДР у Росії. Москва і Пхеньян підписали оборонну угоду у червні цього року, й Путін заявив, що це власна справа Росії, як застосовувати цю угоду.

На брифінгу 29 жовтня парламентарі Південної Кореї також повідомили, що КНДР готувалася запустити ще один військовий розвідувальний супутник за технічної підтримки Росії. Остання спроба Пхеньяна запустити супутник-шпіон на початку цього року зазнала невдачі, адже він вибухнув через кілька хвилин після старту.

Як зазначив депутат Пак Сун Вон, південнокорейська розвідслужба уважно стежить за діяльністю Північної Кореї, й не виключає можливість здійснення Пхеньяном сьомого ядерного випробування після президентських виборів у США 5 листопада.

В статті використано матеріали Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому Камалі Гарріс не вдалося перемогти на виборах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG