Від минулого року Північна Корея відправила в Росію близько 7 тисяч контейнерів, наповнених боєприпасами та іншою військовою технікою. Про це заявив міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік.
За його словами, що південнокорейські військові вважають, що для постачань озброєння для РФ КНДР використовує кораблі та залізницю. В обмін на відправку, як припускають, кількох мільйонів артилерійських снарядів та інших припасів, Пхеньян отримав від Кремля понад 9 тисяч контейнерів, де зокрема могло бути паливо, що суперечить санкціям Ради Безпеки ООН, які обмежують імпорт нафтопродуктів у країну.
Країни Заходу раніше заявляли про посилення військової співпраці між режимами від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. В обмін артилерійські снаряди та ракети Північна Корея, ймовірно, отримує вкрай необхідну продовольчу та економічну допомогу, а також військову техніку для модернізації північнокорейської армії. Попри численні свідчення, Москва і Пхеньян заперечують те, що КНДР постачає Росії зброю для агресії в Україні.
При цьому з 2022 року Північна Корея використовувала вторгнення Росії в Україну як відволікаючий фактор для активізації випробувань зброї, а також приєдналася до Москви щодо конфлікту, оскільки лідер Кім Чен Ин намагається вийти з дипломатичної ізоляції та приєднатися до єдиного фронту проти Сполучених Штатів, зазначає AP.
Зокрема нещодавно південнокорейські та японські військові заявили, що через декілька днів після завершення останніх південнокорейсько-американських спільних військових навчань Північна Корея знову випробувала кілька балістичних ракет малої дальності.
Також міністр оборони Південної Кореї Шін додав, що у той час, як дефіцит палива, ймовірно, змусив Північну Корею скоротити зимові тренування для своїх солдатів в останні роки, на тлі співпраці із Росією у січні та лютому цього року Пхеньян розширив такі навчання.
Як Голос Америки повідомляв раніше, радник Білого дому з питань комунікацій в сфері нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що в України "закінчуються боєприпаси на Донбасі", тож через це українські сили оборони "зараз відходять на другу та третю лінії оборони".
Кірбі також закликав Палату представників Конгресу, контрольовану республіканцями, схвалити фінансування додаткової допомоги Україні. Сенат, де більшість мають демократи, затвердив законопроєкт, що передбачає додаткове фінансування на пріоритети національної безпеки США, зокрема 60 мільярдів доларів для України. Спікер Палати представників Майк Джонсон не виносив законопроєкт на голосування.
У січні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дорікнув західним партнерам у недостатній ефективності та незадовільних обсягах постачання озброєнь для ЗСУ. "Як би абсурдно це не лунало, але складається враження, що Північна Корея для Росії є ефективнішим партнером, ніж наші друзі, які постачають Україні артилерійські боєприпаси. Це смішно. І це має змінитися", - цитує Кулебу DW.