Погрози російського лідера Путіна стосовно того, що дозвіл Україні завдавати ударів західними ракетами по РФ начебто означатиме пряму участь країн НАТО і європейських країн у війні в Україні – дуже небезпечна риторика, але в цього немає нічого нового. На цьому наголосила речниця Білого дому Карін Жан Пʼєр під час брифінгу 13 вересня.
“Його коментарі [Путіна – ред. ГА] це безперечно дуже небезпечна риторика. Але вона не нова для Росії. Насправді це було головним повідомленням російської пропаганди в їхній війні. Це їхня агресія. Це те, що вони зробили”, – говорить Карін Жан Пʼєр. Вона повторила повідомлення про те, що війна в Україні може завершитись в момент, коли Росія виведе свої війська з України.
Його коментарі [Путіна – ГА] це безперечно дуже небезпечна риторика. Але вона не нова для Росії.Карін Жан Пʼєр
Водночас у Білому домі заявили, що політика США стосовно ударів вглиб Росії американською зброєю станом на зараз залишається незмінною і сьогодні не очікується жодних великих оголошень стосовно цієї теми після зустрічі президента США Джо Байдена із прем'єр-міністром Британії Кіром Стармером.
“Політика не змінилася. Але я продовжу говорити, що президент відданий тому, щоб Україна мала те, що їй потрібно, щоб захищатися від агресії Росії, щоб захищати свою демократію”, – говорить Карін Жан Пʼєр. У коментарі Голосу Америки вона також відзначила, що Джо Байден завжди був лідером з надання Україні підтримки.
Раніше ЗМІ повідомляли, що президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер мали намір обговорити можливість використання Україною далекобійних ракет Британії із навігацією США. США серйозно ставляться до погроз президента Росії Путіна, “коли він розмахує ядерною шаблею”. Про це заявив 13 вересня радник з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.
“Ми ніколи не казали, що ми не ставимось серйозно до погроз Путіна. Наприклад, коли він починає розмахувати своєю ядерною шаблею, так, ми сприймаємо це серйозно. Ми постійно моніторимо цю активність. За останні три роки він очевидно довів, що він здатний на агресію, що він може призвести до ескалації", - сказав Кірбі під час розмови із журналістами 13 вересня. І додав, що в питанні допомоги Україні США керуються власними розрахунками: "Це не ті заяви, яких ми раніше не чули. То ж ми беремо це до уваги, але у нас є власні розрахунки, що надавати Україні, а що ні".
Дивіться також: Час-Time. Чи дозволять Україні бити вглиб РФ, попри погрози Путіна