Спеціальні потреби

"Кримський мосте, готуйся!" Оглядачі про атаку ЗСУ проти важливої для логістики РФ поромної переправи до Криму


Кадр із соцмедійного відео, роздатковий матеріал Reuters. Пожежа в порту Кавказ, 22 серпня 2024 року
Кадр із соцмедійного відео, роздатковий матеріал Reuters. Пожежа в порту Кавказ, 22 серпня 2024 року

ВМС України офіційно підтвердили знищення російського порома "Конро Трейдер" у порту "Кавказ" Краснодарського краю.

Про це в етері Радіо Свобода сказав речник ВМС Дмитро Плетенчук: "Цей пором є одним із важливих ланцюгів російської військової логістики, для забезпечення окупаційних сил. В першу чергу паливно-мастильними матеріалами, але, окрім того, він перевозив звісно і озброєння".

Також речник ВМС повідомив, що тепер робота порту "Кавказ" частково заблокована.

Збройні сили України вже здійснювали атаку на поромну переправу в Керчі 4 червня, внаслідок якої "Конро Трейдер" був пошкоджений, але згодом пором відновив роботу.

На знімках супутника Planet Labs за 23 серпня, які є у розпорядженні "Схем", видно знищений пором і декілька невеликих суден, що стоять неподалік, які також могли бути ушкоджені внаслідок удару по порту "Кавказ".

Супутник також зафіксував і пошкоджену інфраструктуру. Зокрема, уражена частина залізничного полотна, що веде до води. На знімках видно й ознаки пожежі – біля берега припарковані пожежні автомобілі.

Американський генерал у відставці Бен Годжес у мережі Х прокоментував це так: "ЗСУ продовжують ізолювати Крим і робити його непридатним для російських операцій. Залишилося дуже мало цих поромів. Керченський міст буде зруйновано, коли ЗСУ/ГУР будуть готові його знищити".

Годжес додав: "RR (залізничне сполучення) буде легко перерізати. Вражає те, як ЗСУ/ГУР безжально, ефективно атакують інфраструктуру Росії".

Хоча ВМС України не уточнили, якою зброєю було поцілено у пором, британський оглядач Юан Макдональд пише, що "його вразила українська ракета "Нептун". Він додав: "Це була остання велика поромна переправа, що сполучала Росію з окупованим Росією Кримським півостровом України".

Німецький журналіст Юліан Рьопке також твердить, що було використано "Нетпун", і нагадує, що в момент удару "пором був повністю завантажений паливом для окупованого Кримського півострова".

Естонський оглядач Артур Рехі пише у мережі Х: "Кримський мосте, готуйся! Підбитий у порту Кавказ пором Conro Trader був останнім, який плив через Керченську протоку і міг перевозити залізничні вагони. Єдиним транспортним сполученням між півостровом і Росією залишається кримський міст".

Водночас він додає, що "у світлі сказаного Будановим про долю Кримського мосту цілком ймовірно, що Україна має в запасі кілька ракет для більш масового удару. Однією ракетою міст не знищиш, але якщо це потужний залп із кількох пускових установок та іншої зброї, міст піде на дно. У разі руйнування мосту Росії доведеться постачати півострів через Херсонську область. Таким чином лінії постачання будуть ближче до фронту і Україні буде легше вдарити по них".

Інший естонський блогер Дмітрі зауважує повідомлення російського Телеграм-каналу "Кримський вєтєр" про те, що за їхньою інформацією, усі три залізничні пороми, які працювали на Керченській переправі, вже виведені з ладу, а транспортування пального через Керченський міст не здійснювалося після попередніх ударів по мосту, що ослабили конструкції, а також через занепокоєння можливістю удару по потягу із паливом на мосту. Тож жителям окупованого півострова радять "запасатись паливом" або "пересаджуватись на електротранспорт".

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки адмірал ВМС США у відставці Марк Монтгомері розповів, що хоча Керченський міст залишається для України стратегічною й непростою ціллю, однак не менш важливо перерізати російську поромну переправу.

"Керченський міст, на мою думку, має стратегічне значення. Це символ нав’язування Росією своєї волі Криму, але він також має тактичну цінність, через нього проходить частина логістики. Я скажу, що є також поромна переправа, яка настільки ж важлива чи навіть важливіша для логістики. Тому, з моєї точки зору, вони (українці) повинні вразити обидві цілі", - сказав Монтгомері.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG