На думку Ґалеотті та Бершидського, промова Порошенка в ООН - яка викликала захоплення деяких оглядачів, але при цьому не отримала реакції зі світових столиць - не досягнула мети, а саме викликати у світу симпатію до України, заручитись підтримкою Європи для скасування виборів на Донбасі та повернення Україні контролю за кордоном.
"План Мореля нав'язали Україні у найбільш вигідному Путіну варіанті. Спочатку, Україна має розробити спецзакон про вибори проконсультувавшись з Москвою та сепаратистами. Потім - проголосувати закон про амністію лідерам сепаратистів, щоб вони могли обратись до місцевих органів. Через 80 днів після прийняття закону, мають бути проведені місцеві вибори. І аж тоді, якщо міжнародні оглядачі так вирішать, Україна зможе перебрати контроль над кордоном з Росією", - резюмує сухий залишок від Парижа Бершидський.
"Це і є європейський підхід, а от залучення допомоги ззовні для перемоги над сепаратистами на полі бою - це не європейський підхід, особливо у час, коли у Європи вдосталь своїх проблем".
При цьому оглядач, як і перші коментатори новин із столиці Франції минулого тижня, відзначає - реалізувати все "прописане" йому у Парижі Порошенко може лише ціною дестабілазції ситуації в Україні аж до кризи парламенту та можливих перевиборів до Ради, внаслідок яких Україна отримає парламент налаштований дуже критично щодо президента.
"Якщо Порошенко не протягне спецзакон про вибори через Раду, Путін отримає більш-менш заморожений конфлікт в Україні, який буде відтягувати ресурси держави та підточувати уряд Порошенка. А якщо Україна гальмуватиме, економічні санкції з Росії також можуть зняти - адже Путін вже потурбувався про те, щоб на Донбасі не стріляли", - пише Бершидський.
"Надаючи Києву незначні обсяги зброї та допомоги, Вашингтон фактично уникає складних рішень щодо України. Американської допомоги достатньо для того, щоб Україна воювала, але не достатньо для перемоги у війні та миру в Україні. Натомість Франція та Німеччина не хочуть підтримувати статус кво в Україні, і вважають за краще нав'язати Україні хоч якийсь варіант вирішення кризи, хай би яким недосконалим він був", - пише Ґалетті.
Натомість, в якості альтернативи, Ґалеотті бачить лише відмову від Донбасу.
"Паризькі угоди непривабливі, здаються нетривкими та сприятливими для Путіна, але я вважаю, що вони поєднують реалізм та сміливість", - пише оглядач.
При цьому Ґалеотті відзначає - хоча у найближчій перспективі проведення виборів на Донбасі означатиме, що регіон залишиться під контролем місцевих олігархів та бойовиків, у майбутньому там зроблять вибір на користь України.
"Реалістично можна очікувати, що Донбас, принаймні на одне політичне покоління, лишатиметься під контролем місцевих олігархів та колишніх бойовиків. Але повернення контролю над кордоном та Донбасом є передумовами для будь-якого серйозного державотворення - та дозволить біженцям повернутись до дому. Саме вони, зрештою, мабуть стануть найкращими союзниками Києва у майбутньому", вважає експерт.
Дивіться також: Чому президент Грузії сподівається на раціональність Росії? - Інтерв'ю