Американсько-українська ділова рада (USUBC) повідомила про смерть президента та виконавчого директора організації Моргана Вільямса.
“Морган мирно помер у своєму будинку в Каліфорнії у суботу, 8 червня 2024 року, біля своєї дружини Лінди”, - повідомила родина Вільямсів.
Морган Вільямс був відомий в українсько-американських ділових колах. Ділова рада, де він був співзасновником, підтримувала, співпрацювала та консультувала американські компанії, які працювали в Україні, вкладаючи мільярди доларів в українську економіку.
Оксана Маркарова, посолка України в США, висловила співчуття родині Вільямса та його співробітникам:
“З великим сумом ми сьогодні дізналися про відхід Моргана, енергійного та харизматичного лідера українсько-американської бізнес-спільноти та справжнього друга, який багато десятиліть відстоював українську культуру в США. Це величезна втрата для всіх в Україні”.
У 2021 році Морґан Вільямс отримав орден князя Ярослава Мудрого V ступеня від президента України.
“Понад тридцять років Морган присвятив розвитку України, - пише Майкл Блейзер, президент і гендиректор SigmaBleyzer Investment Group. - Він був великим захисником інтересів України, і в найтемніші часи продовжував підтримувати країну важливими, значущими способами. Він був теплою, доброю людиною, яка надихає”.
Великим захопленням Вільямса було дослідження теми Голодомору в Україні. Він мав у власності колекцію картин "Голодомор: очима українських митців", яку оглядачі називають однією з найбільших у світі мистецьких колекцій на цю тему.
Морган також був членом ради директорів Національного музейного освітнього фонду Голодомору, що у Чикаго, в Іллінойсі, та членом Комітету зі збору коштів Міжнародного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору у Києві.
Музей Голодомору України в повідомленні щодо смерті Вільямса відзначив його внесок в інформуванні світу про цю трагедію: "Американець за паспортом, він був великим патріотом України та багато зробив для міжнародного економічного та ділового розвитку нашої країни, для залучення інвестицій в українську економіку. А ще був щирим промоутером української культури та історії за кордоном".
Американсько-українська ділова рада повідомила, що “продовжуватиме пропагувати цінності та місію, яку він відстоював, побудувати сильну, демократичну та незалежну Україну та робити все можливе для досягнення перемоги”.
За повідомленням Ділової ради, Морґан Вільямс народився у 1939 році. Він розпочав свою роботу з Україною в 1992 році як старший радник великого проєкту розвитку харчової системи в Росії та Україні Citizens Network for Foreign Affairs (CNFA).Він здебільшого працював з американськими агробізнесами, які інвестували в колишній Радянський Союз.
З 1997 по 1999 рік він також був президентом приватної сільськогосподарської фінансової компанії в Києві Ukrainian Agricultural Development Company (UADC).
Американсько-українську ділову раду заснували 1995 року у Вашингтоні, згодом відкрила офіс у Києві. За майже 30 років існування вона співпрацювала із сотнями американських компаній.
Голос Америки неодноразово висвітлював діяльність цієї організації. У час повномасштабного вторгнення Росії в Україну головним завданням Ділової ради стало те, щоб американські компанії не пішли з України, розповів Морган Вільямс в інтерв’ю кореспондентці Голосу Америки Ірині Шинкаренко у 2023 році.
"Ми почали працювати над поширенням інформації про те, наскільки важлива Україна, чому вона стала жертвою агресії Путіна, чому важливо її підтримувати та захищати. Ми працювали з нашим урядом. Ми працювали над тим, щоб переконати наші компанії залишитися там".
Тоді в USUBC повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення жодна американська компанія, яка є членом Ділової ради і працювала в Україні, не залишила український ринок.
Вільямс також був засновником і видавцем Action Ukraine Report (AUR) - це електронна розсилка новин та інформації для іноземців, яких цікавить український ринок.
Дивіться також: