Спеціальні потреби

"Люди почали забувати, що це напад Росії на Україну". Біля Білого дому закликали посилити допомогу Києву


Акція на підтримку України на площі Лафаєт біля Білого дому, вівторок, 19 листопада, 2024 р.
Акція на підтримку України на площі Лафаєт біля Білого дому, вівторок, 19 листопада, 2024 р.

Акцію до 1000 днів від початку повномасштабної війни Росії проти України провели в американській столиці, в м.Вашингтон у вівторок, 19 листопада, на площі Лафаєт біля Білого дому.

Більше сотні учасників акції запалили свічки та прочитали молитву в пам'ять про загиблих та постраждалих українців, що стали жертвами війни, розв'язаної Росією.

На мітингу були зокрема американці. Деякі з них від початку повномасштабного вторгнення РФ постійно виходять на акції в підтримку України.

Серед них - Роберт Гарві, який не має українського коріння:

"Я живу трохи за містом. Я приходив сюди (до Білого дому - ред.) багато сотень разів, поки ще не тисячу, адже було кілька днів, які я пропустив. Вперше я почав приходити сюди у квітні 2022 року".

Гарві у сніг, дощ і спеку проводив пікети, іноді одиничні, на підтримку України, пояснюючи американцям, чому потрібно допомагати Києву:

"Я хотів би наголосити своїм співгромадянам-американцям, що у нас є право голосувати за наш уряд. Тож коли ми просимо наш уряд - зазвичай при цьому корисно бути ввічливим - але ми безперечно повинні твердо і прямо казати нашому уряду продовжувати підтримувати Україну зброєю, необхідною їй задля досягнення перемоги та звільнення всіх її людей на всій її території".

Запитували, чи в Україні повно екстремістів

За словами Гарві, протягом тисячі днів повномасштабної війни йому часто доводилося розвіювати російські наративи.

"Біля Білого дому ми багато спілкуємося з людьми - туристами, американцями, такими як я... Також ми спілкувалися з людьми з Малайзії, хтось з Ефіопії ставив мені запитання. В багатьох випадках запитання пов’язані з російською пропагандою, хоча люди ставлять їх із добрими намірами.

От, запитували, мовляв, чи в Україні повно екстремістів. І ми відповідаємо, що вони можуть спеціально перевірити результати українських виборів і побачити, що крайні партії існують, але за них голосує дуже-дуже мало людей", - поділився Гарві.

На акції запалили свічки та прочитали молитву в пам'ять про українців, що стали жертвами війни, яку розв'язала Росія.
На акції запалили свічки та прочитали молитву в пам'ять про українців, що стали жертвами війни, яку розв'язала Росія.

Активістка з Вірджинії Леан Болл також не має жодного українського коріння, проте за кожної нагоди намагається долучитись до акцій на підтримку України.

"Я маю батька, який воював у Другій світовій війні. І війна в Європі мала бути чимось у 30-х, 40-х роках. Думка про те, що Європа потенційно може бути занурена у війну, була тим, що не мало б повторитися. І той факт, що це сталося, страшенно лякає... Ми хочемо, щоб більше американців розуміли цю загрозу", - розповіла Леан.

Вона закликає американську владу до рішучої підтримки Києва, а американських громадян - до активнішого порушення питання України у спілкуванні з представниками влади.

"Скористатися своїм привілеєм, можливістю зателефонувати, відвідати або написати своєму члену Конгресу та вимагати підтримки України та рішучого шляху до рішучої перемоги. Миру, а не умиротворення... Я дуже вдячна за те, що зробила адміністрація Байдена, за те, що зробила Європа, але було певне гальмування, якого я просто не розумію, і це дуже засмучує", - сказала Леан Болл.

"Стає дедалі складніше просувати питання України"

До акції, присвяченій 1000 днів великої війни, долучився і директор iз адвокації неприбуткової організації "Razom for Ukraine" Микола Мурський, який розпочав адвокаційні кампанії на підтримку України в Конгресі США з перших днів повномасштабної війни.

"Ми прийшли на нашу першу зустріч у Конгресі в лютому чи березні 2022 р. Ми зустрічались з керівником апарату конгресвумен із Флориди, і зустріч пройшла дуже добре. Її представник дуже підтримував і хотів допомогти нам. Дав нам рекомендації щодо того, з ким слід розмовляти, і ми зрозуміли, що серед американського народу, серед членів Конгресу та їхніх співробітників справді є велика підтримка України", - пригадує Микола.

На площі Лафайєт біля Білого дому у Вашингтоні провели акцію, присвячену тисячі днів від початку повномасштабної війни Росії проти України.
На площі Лафайєт біля Білого дому у Вашингтоні провели акцію, присвячену тисячі днів від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Проте, за його словами, просування теми допомоги Україні із часом стало складнішим заняттям:

"Стає дедалі складніше просувати питання України. Тому що люди думають, що за аналогією з Іраком і Афганістаном, якщо США відмовляться від підтримки, то війна закінчиться... Але ми розуміємо, що це не війна України чи війна Америки. Це війна Росії. І якщо США припинять свою підтримку України, Росія скористається цією можливістю, аби загострити конфлікт, наскільки це можливо".

Також представник Razom for Ukraine зазначає, що у світі, зокрема у США, все частіше лунає вислів "українська війна" замість того, аби акцентувати саме на російському нападі на Україну.

"Люди потихеньку почали забувати найголовніше - що це російське вторгнення в Україну, це напад Росії на Україну... Трамп хоче закінчити війну в Україні. Я хочу закінчити війну в Україні. Всі хочуть, щоб війна закінчилася, але це не війна в Україні. Це вторгнення Росії в Україну. Це напад Росії на Україну. І припинення американської підтримки України не закінчить війну. Це не війна Зеленського. Це не війна України. Росія напала на Україну", - наголошує Мурський.

"Ще за каденції Байдена треба зробити все, щоб США надіслали необхідну зброю"

На акції звучали вимоги до адміністрації президента Джо Байдена надати Україні більше систем Patriot та всю обіцяну військову допомогу, а також прискорити конфіскацію заморожених російських активів та передачу їх Україні.

А від команди адміністрації новообраного президента Дональда Трампа активісти вимагали не забувати, що розмови мають вестися довкола питання справедливого миру, а не просто зупинки війни.

На цьому наголосила зокрема Марта Фаріон, президентка Києво-Могилянської фундації у США, яка приїхала до Вашингтона з Чикаго:

"Ми вважаємо дуже важливим, щоб українці тут були, щоб показували єдність, щоб показали, що ми у США стоїмо за підтримку України, і будемо старатися робити все можливе для того, щоб продовжувати нашу роботу в Конгресі..., щоби в Україну прийшов мир, але щоб це не була капітуляція. Я вірю, що будуть переговори, але що вони будуть справедливими".

Вона зазначила, що представники української діаспори у США "борються за те, щоб уряд США зробив усе можливе, аби Україна виграла цю війну":

"Особливо в наступні два місяці, ще за каденції президента Байдена, треба зробити все можливе, щоб США надіслали всю необхідну зброю Україні, і щоб не було умов про використання цієї зброї, щоб Україна могла оборонятися, але також і атакувати ворога на його території".

До мітингу у Вашингтоні долучилися й українські військові, які перебувають на лікуванні та протезуванні у США.
До мітингу у Вашингтоні долучилися й українські військові, які перебувають на лікуванні та протезуванні у США.

До мітингу у Вашингтоні долучилися й українські військові, які перебувають на лікуванні та протезуванні у США.

"Я звертаюся до народу Америки з подякою за підтримку, за те, що вони дотримують свого слова як партнер, допомагають нам озброєнням, фінансово, технічно. І звертаюся до українців з подякою, що вони пам'ятають свою Батьківщину, і підтримують її як донатами, так і морально", - сказав ветеран ЗСУ Артем Комісарчук.

"Кожен українець має робити все, щоб закінчилася війна. Що більше людей будуть приходити на мітинги, то більше будуть звертати увагу на те, що в нашій країні вже понад 1000 днів іде повномасштабна війна", - наголосила учасниця акції Євгенія.

Активіст Бенджамін Віттес спроєктував на будівлю посольства РФ напис "1000 днів терору".
Активіст Бенджамін Віттес спроєктував на будівлю посольства РФ напис "1000 днів терору".

Після мітингу біля Білого дому активісти вирушили до посольства РФ у Вашингтоні.

Американський активіст Бенджамін Віттес, який від початку повномасштабної війни майже щотижня влаштовує антиросійські лазерні шоу, спроєктував на будівлю посольства РФ напис "1000 днів терору", а також назви зруйнованих Росією українських міст.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Шинкаренко

    Кар'єру на українському телебаченні розпочала у 2008 р., до Української служби Голосу Америки долучилася у 2022 р. Найбільше люблю розповідати про сильні і добрі вчинки “звичайних” людей.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG