Спеціальні потреби

Принц Данський Йоакім пропонує фінансувати виробництво зброї на території України через єдиний фонд


Йоакім, Принц Данський, у коментарі Голосу Америки розповів про фонд, що акумулює фінанси для виробництва озброєння усередині України.
Йоакім, Принц Данський, у коментарі Голосу Америки розповів про фонд, що акумулює фінанси для виробництва озброєння усередині України.

Йоакім, принц Данський, закликав союзників підтримати виробництво озброєння усередині України замість закуповування старого обладнання довкола світу. Для цього Данія пропонує створити спільний фонд як єдиний ресурс для збору коштів та контрольованого використання зібраних грошей на промислово-оборонний комплекс всередині України.

Про це принц Йоакім повідомив у четвер, 14-го листопада, на події у Вашингтоні.

За його словами, Україні потрібна нова зброя і розвиток військово-промислового потенціалу, і саме на ці дві цілі спрямована його пропозиція.

"З усією повагою до доброї волі з допомоги Україні, надання їй занадто багато різного обладнання не допоможе українській самообороні. Це фактично захарастить її. Також важливо підтримувати її оборонно-промислову базу, щоб те, що вироблятиметься безпосередньо в Україні, могло потрапляти одразу на фронт", – сказав у коментарі Голосу Америки принц Йоакім, який з минулого року працює на посаді аташе з питань оборонної промисловості посольства Данії у Сполучених Штатах.

На думку військового дипломата Данії, Європа усвідомлює власну повільність у питанні закупівлі озброєння України у ході її протистояння російській агресії. Зокрема, тому європейці, переконаний він, зацікавлені у розбудові збройної промисловості на території України.

За його словами, Міністерство оборони Данії створило умови для того, щоб будь-хто, хто хоче надати ресурси Україні, міг зробити це через спеціальну програму. Використання коштів при цьому моніториметься всьому шляху від виробничих ліній до кінцевого користувача на фронті.

"Йдеться про належну обачність", – каже принц Йоакім, який служив командиром танкового підрозділу і має звання капітана.

Він закінчив найвищу військову освітню програму в École Militaire у Франції і став першим данським офіцером, який отримав там спеціальну освіту. З травня минулого року він є аташе з питань оборонної промисловості посольства Данії у США.

Принц Йоакім є п'ятий у черзі спадкоємства данського престолу після чотирьох дітей свого старшого брата короля Фредеріка X.

Пропозицію Данії стосовно фонду для фінансування таких потужностей принц озвучив під час безпекової конференції у Вашингтоні.

Минулого місяця уряд Данії оголосив 21-й пакет військової допомоги Україні на суму 2,4 мільярда данських крон (приблизно 321,8 мільйона євро). Як повідомило данське Міністерство оборони, пакет передбачає надання озброєнь зі складів армії Данії, фінансування систем протиповітряної оборони у співпраці з Німеччиною та додаткові внески до Міжнародного фонду для України.

Україна готує план повоєнної реконструкції

Україну на конференції, серед інших представляла українська ветеранка, військова переговірниця, що брала участь у багатьох міжнародних місіях, Ірина Андрух, яка нині очолює українські програми ініціативи Progress Humanity.

Дискусія української ветеранки і військової переговірниці Ірини Андрух та Принца Данського Йоакіма під час безпекового форуму у Вашингтоні.
Дискусія української ветеранки і військової переговірниці Ірини Андрух та Принца Данського Йоакіма під час безпекового форуму у Вашингтоні.

Андрух перебувала на військовій службі понад 17 років, провадила евакуаційні місії з Палестини, Іраку, Сирії, Афганістану, Пакистану та інших країн.

У Вашингтоні Андрух презентувала деталі програми, розробленої українськими та американськими фахівцями повоєнної відбудови.

Програму представлять новій адміністрації президента США.

"Маю зустріч з новим радником з національної безпеки Майклом Вотцом, і буду йому розповідати про цю програму, і чому це важливо для українців. Також ми будемо презентувати у січні місяці цю програму для представників Білого дому. І ми закликаємо допомогти нам у її реалізації, адже війна закінчиться і настане післявоєнний час, тоді ми будемо йти за цією програмою і відновлювати нашу країну", – розповіла Андрух.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG