Ніхто не бере до уваги жертви наших військ більше, ніж ті, хто командує нимиДжон Абізаїд
Військову звитягу та винахідливість нового американського радника міністра оборони України Степана Полторака, генерала Армії США у відставці Джона Абізаїда увічненено у фільмі Клінта Іствуда "Перевал розбитих сердець" 1986-го року, який присвячено вторгненню США до Гренади.
Абізаїд, який на посаді "особливого радника" консультуватиме Степана Полторака (в питаннях зміцнення демократичного цивільного контролю над військовослужбовцями, боротьби з корупцією та реформами МО - прим. ГА), починав кар'єру у 504-му парашутно-десантному полку 82-ї аеромобільної дивізії США і особисто керував ротою спецпризначенів США у ході вторгнення США до Гренади у 1983-му році.
Одна з ключових речей, які треба зробити в Іраку – це створити розуміння, що військові повинні підпорядковуватися цивільному контролю та поважати свій народ
У ході вторгнення до Гренади він, здійснивши стрибок з парашутом на злітну смугу віддав наказ одному із спецпризнаценців під його командуванням, використати бульдозер у якості танку, спрямувавши його на кубинських військових, щоб рухаючись слідом за ним дістатись ворожої вогневої позиції. Цей момент та інші подробиці військової операції, у якій брав участь Абізаїд, увійшли до фільму Клінта Іствуда "Перевал розбитих сердець", який вийшов на екрани у 1986-му році і мав значний комерційний успіх.
Увічнений Іствудом маневр вигаданий Абізаїдом можна побачити, починаючи з 2-ї хвилини 17-ї секунди офіційного трейлера кінострічки.
Міністри оборони США та України Картер і Полторак зустрілися в четвер у Лондоні. Картер пояснив репортерам, що призначення Абізаїда радником в Україні не є сигналом того, що США планує допомогти Україні в наступальних операціях проти російських військ у східній Україні, натомість «усе продовжується у тому самому дусі» оборонної допомоги з боку Сполучених Штатів, повідомляє АР.
Громадськості США Абізаїд відомий рядом влучних висловів з приводу військових місій збройних сил США, зокрема в Іраку.
Ми краще боремося, коли знаємо, що наш народ підтримує нас і розуміє, що ми робимо. Це надзвичайно важливо
"Найважча річ, як ми знаємо з власного досвіду з 11-го вересня 2001-го року – це захищати все і повсякчас".
"Ніхто не бере до уваги жертви наших військ більше, ніж ті, хто командує ними".
"Бойовий настрій на висоті; війська – впевнені; лідери – спроможні".
"Я думаю, що ви також розумієте, що одна з ключових речей, які треба зробити в Іраку – це створити розуміння, що військові повинні підпорядковуватися цивільному контролю та поважати свій народ".
Напруга, яка виникне у політичному процесі, обернеться насильством повсюди в країні – але це можна проконтролювати, у цій ситуації можна працювати, і це призведе до набагато кращого майбутнього цього народуАбізаїд про Ірак
"Я вважаю, що ви побачите, як напруга, яка виникне у політичному процесі, обернеться насильством повсюди в країні – але це можна проконтролювати, у цій ситуації можна працювати, і це призведе до набагато кращого майбутнього цього народу".
"Звичайно, нашою ціллю є залишити Ірак, але наші війська не можуть його залишити до того моменту, коли ми знатимемо, що іракські сили безпеки здатні і достатньо кваліфіковані, щоб захистити суверенітет нації".
"Кожен американський солдат бажає мати максимальну підтримку з боку громадськості. Це стосується солдатів, які служать в Іраку і мене також. Ми краще боремося, коли знаємо, що наш народ підтримує нас і розуміє, що ми робимо. Це надзвичайно важливо".
Абізаїд – колишній командувач Центральним командуванням Збройних Сил США (2003-2007). Керував військовими операціями у регіоні з 27 країн (від Сомалійського півострова – до Південно-Східної Азії, включно з Афганістаном, Середнім Сходом). Абізаїд походить із родини ліванців (раніше було помилково зазначено "лівійців" - прим. ГА), народжений у США. Отримав формальну військову підготовку, а також цивільну освіту – вивчав Середній Схід у Гарвардському університеті. Відзначений внутрішніми та міжнародними нагородами.
Дивіться також: Експерти вважають, що США не мають стратегії щодо звільнення Укрїни від російського впливу