Спеціальні потреби

Ракета КНДР пролетіла над Японією


Північна Корея здійснила запуск балістичної ракети, яка пролетіла над територією Японії



У вівторок вранці Північна Корея провела запуск ракети, яка пролетіла над територією Японії і впала в море на відстані приблизно 1 180 км від берега острова Хоккайдо.

Подібний інцидент стався в 2009 році.

США, Південна Корея і Японія вважають, що це було випробування балістичної ракети, в той час як Північна Корея заявила, що ракета доставляла супутник зв'язку на орбіту.

Військові Південної Кореї повідомили, що ракета була запущена близько 6 ранку за місцевим часом з території в районі Пхеньяна.

Ракета подолала 2 700 км на висоті близько 550 км.

«Це безпрецедентна, серйозна і небезпечна загроза нашому народові», - сказав представник японського уряду Есіхіде Суга.

Суга заявив, що запуск ракети є грубим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН, пообіцявши виробити спільну з США І Південною Кореєю відповідь на дії КНДР.

Представник Пентагону також підтвердив, що північнокорейська ракета пролетіла над територією Японії і не становила загрози для Сполучених Штатів, зазначивши, що США продовжують збір інформації про запуск ракети.

Черговий запуск ракети ознаменував різке загострення напруженості на Корейському півострові, викликане розробкою Північною Кореєю ядерної зброї і балістичних ракет в порушенні санкцій ООН.

Лідер КНДР Кім Чен Ин на початку серпня погрожував запустити чотири ракети в напрямку американської території Гуам, що призвело до загострення регіональної напруженості. Президент Трамп попередив, що Сполучені Штати вдадуться до відповіді на дії Північної Кореї «вогнем і люттю».

Дивіться також: Розглядається скорочення програм за візами J1- перспективи та можливі наслідки ухвалення плану. Інтерв'ю

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

XS
SM
MD
LG