Сполучені Штати засудили ув’язнення колишнього співробітника американського консульства у Владивостоці до чотирьох років і десяти місяців позбавлення волі за "таємне співробітництво з іноземною державою".
У повідомленні Державного департаменту США мовиться, що "США рішуче засуджують засудження Росією та винесення вироку Роберту Шонову, колишньому співробітнику Місії США в Росії", назвавши його "кричущою несправедливістю".
"Звинувачення проти пана Шонова є абсолютно безпідставні, а його засудження є кричущою несправедливістю", – мовиться у повідомленні Держдепу, яке публікує Посольство США у Росії на своїй сторінці в інтернеті.
У заяві наголошується, що його переслідування за статтею про "конфіденційну співпрацю" підкреслює "відверте використання Кремлем дедалі більш репресивних законів проти власних громадян".
Росіянина Роберта Шонова, який 25 років працював у консульстві США у далекосхідному російському місті Владивосток, засудили до 4 років і 10 місяців ув’язнення за “конфіденційну співпрацю з іноземною державою”.
Його підозрювали у передачі США секретної інформації про війну Росії проти України, інформує The Guerdian.
Роберт Шонов працював у консульстві США до 2021 року, коли Москва ввела обмеження на роботу місцевого персоналу в іноземних представництвах.
Після цього він працював приватним підрядником консульства, збираючи репортажі з загальнодоступних російських ЗМІ.
За інформацією Російської служби Голосу Америки, Москва звинувачувала Шонова у передачі працівникам посольства інформації про те, як призовна кампанія у Росії впливає на політичні настрої в країні.
У вересні 2023 року Росія вислала двох американських дипломатів – першого секретаря посольства Джеффрі Сілліна та другого секретаря Девіда Бернстайна – за те, що вони “взаємодіяли з російським громадянином Робертом Шоновим”, звинуваченим у “таємній співпраці” з іноземною державою.
Стаття про “конфіденційне співробітництво з іноземною державою” з'явилася в Кримінальному кодексі Росії у липні 2022 року. Найчастіше звинувачення за нею – “зв'язок з Україною”.
За даними Радіо Свобода, упродовж двох років за цією статтею в Росії порушено щонайменше 40 кримінальних справ.