Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналітичну оцінку озвученим Росією ядерним погрозам на адресу нових членів НАТО. На думку експертів, російські заяви про уявні загрози від НАТО спрямовані на створення певних інформаційних умов.
Йдеться про виправдання та підтримку передбачуваної довгострокової геополітичної конфронтації із Заходом, вважають експерти ISW, як інформує звіт інституції.
ISW, йдеться у звіті, продовжує оцінювати російські погрози проти країн-членів НАТО.
Напередодні західні ЗМІ повідомили про “ядерне попередження” Росії новому члену НАТО. Так, видання Newsweek цитує “різке висловлювання” російського посла у Фінляндії Павла Кузнєцова, котрий “попередив, що країна помститься новому члену НАТО, якщо ядерна зброя буде розміщена на фінській землі”.
Російський посол назвав кордон з Фінляндією "зоною потенційної ескалації”
Кузнєцов заявив, що вступ Фінляндії до НАТО “кардинально змінив стратегічну ситуацію на півночі Європи”, а понад 1 300 км кордону між Росією та Фінляндією назвав “лінією протистояння”.
Крім того, російський дипломат заявив, що “раніше стабільний регіон тепер стає зоною потенційної ескалації”.
Кузнєцов також озвучив погрозу, що Росія “відповість, якщо будь-яка підтримувана НАТО ядерна зброя буде розміщена на фінській території”, пише Newsweek.
“Росія, очевидно, готується до тривалого конфлікту із Заходом і представляє постійну військову загрозу для Європи. Якщо ми, як об'єднана Європа, не зможемо адекватно відповісти на цей виклик, найближчі роки будуть сповнені небезпеки”, – попередив напередодні прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.
Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія приєдналася до НАТО у квітні 2023 року – після десятиліть нейтралітету і на тлі війни Росії проти України.
Торік країна закрила свої сухопутні кордони з Росією. Цього місяця Фінляндія та Україна підписали безпекову угоду на 10 років.
А США та Фінляндія підписали меморандум про співпрацю у боротьбі з іноземною дезінформацією.
Згідно з щорічним опитуванням міноборони Фінляндії, 82% жителів країни заявили, що вони були б “готові брати участь” в оборонних заходах.