Спеціальні потреби

Чехія, Німеччина заявляють про використання доходів на заморожені активи РФ, щоб придбати боєприпаси для України


 Близько 282 мільярдів доларів російських активів було заморожено у західних країнах, більшість з них у Європейському Союзі
Близько 282 мільярдів доларів російських активів було заморожено у західних країнах, більшість з них у Європейському Союзі

Міністерство оборони Чехії повідомило 20 серпня, що Чехія планує використати частину відсотків, отриманих від знерухомлених у ЄС російських активів для закупівлі сотень тисяч додаткових артилерійських снарядів для України.

“Завдяки надходженням від заморожених російських фінансів, вивільнених Європейським Союзом, ми зможемо поставити в Україну кілька сотень тисяч снарядів великого калібру”, – сказала міністерка оборони Чехії Яна Чернохова.

Міністерство не надало додаткових подробиць, однак повідомило, що боєприпаси будуть доставлені “найближчими місяцями”.

Чехія є лідером ініціативи, згідно з якою західні країни закуповують боєприпаси для України у третіх країнах з метою покрити дефіцит на полі бою та полегшити навантаження на власний оборонно-промисловий комплекс, який не встигає виробляти амуніцію необхідними темпами.

В рамках цієї ініціативи, Україна отримала першу партію з 50000-100000 снарядів у червні цього року. Додаткове постачання відбувається щомісяця, за словами чеських посадовців.

Загалом станом на травень цього року, Чехія зібрала від західних партнерів України 1,7 мільярда євро, яких, за розрахунками чеського уряду, має вистачити для закупівлі півмільйона снарядів.

В рамках формування бюджету країни посадовці Німеччини запевнили в понеділок, що бюджетні питання не вплинуть на допомогу Україні.

Канцлер країни Олаф Шольц заявив про підтримку ідеї G7 видати Україні кредит обсягом 50 мільярдів євро для закупівлі боєприпасів.

"Ми продовжуємо підтримувати кредит на 50 мільярдів євро, який ми запускаємо разом з G7, - йдеться в твіті Шольца. - Це дозволить Україні закупити зброю у великих масштабах".

Речник німецького уряду Вольфганг Бюхнер висловив переконання, що кредит може бути видано до кінця року, повідомляє АР.

Країни ЄС у червні погодилися використати 1,4 мільярда євро прибутків від знерухомлених російських активів на закупівлю зброї та оплату інших видів підтримки України.

Загалом близько 282 мільярдів доларів російських активів було заморожено у західних країнах, більшість з них у Європейському Союзі. На саміті Групи семи в Італії 13-15 червня було ухвалено рішення надати Україні позику розміром 50 мільярдів доларів, підкріплену відсотковими надходженнями від цих активів, й гарантовану країнами Групи семи.

Наразі країни ЄС та Групи семи працюють над юридичним механізмом для реалізації цієї позики.

У статті використано матеріали агентства Reuters, АР.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG