Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації закликав Росію негайно припинити примусову мобілізацію, надати компенсацію її жертвам, а також гарантії неповторення.
Крім того, комітет зафіксував факт розпалювання з боку РФ расової ненависті та поширення расистських стереотипів щодо етнічних українців. Стурбованість з цього приводу комітет висловив у звіті, опублікованому 28 квітня.
Звіт опубліковано за результатами підсумку сесії Комітету, що розглядала виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації цими країнами, - повідомив у Twitter професор міжнародного права, член Комітету Мегрдад Пайанде.
Комітет ООН закликав Росію розслідувати заяви про порушення прав людини, скоєні під час війни в Україні та інших збройних конфліктів, в яких РФ бере участь або “була залучена”.
У звіті наголошено, що такі порушення прав людини скоєні як військовими Російської Федерації, так і її приватними військовими кампаніями.
Також Комітет закликав Російську Федерацію переглянути закон «Про боротьбу з екстремістською діяльністю» та відповідні статті Кримінального кодексу, щоб встановити чітке визначення “екстремістської діяльності” та забезпечити, щоб законодавча база щодо протидії екстремізму не використовувалася для залякування, арештів або переслідувати журналістів, правозахисників та загалом членів громадянського суспільства. У тому числі тих, хто займається правами етнічних меншин, ромів, корінних народів, йдеться в заяві Комітету.
Росія, за інформацією Комітету, відмовилася надати запитувану ним інформацію, заперечує скоєння злочинів і навмисні напади на мирних жителів в Україні.
«Відмова Російської Федерації не завадила нам розглянути ці питання у наших зауваженнях, але, звичайно, це ускладнило нашу роботу», — цитує агенція Reuters Мегрдада Пайанде.
Reuters також нагадує, що правозахисники з Бурятії звинуватили російську владу у зосередженні зусиль з мобілізації у віддалених регіонах країни та етнічних меншинах, а не у Москві чи інших великих містах Росії.
В статті використано інформацію Reuters
Форум