Спеціальні потреби

"Українцям також доведеться піти на поступки". Рубіо про завершення війни


Сенатор США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин Сенату щодо його кандидатури на посаду державного секретаря, Вашингтон, 15 січня 2025 року. Фото: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP
Сенатор США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин Сенату щодо його кандидатури на посаду державного секретаря, Вашингтон, 15 січня 2025 року. Фото: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP

Важливо, щоб під час перемовин про завершення війни Росії проти України в українців були важелі впливу, але їм також потрібно бути готовими піти на поступки.

Про це в середу, 15 січня, заявив номінант новообраного президента США Дональда Трампа на посаду державного секретаря Марко Рубіо.

Під час слухань Комітету з міжнародних відносин Сенату щодо розгляду його кандидатури Рубіо зазначив, що завершення війни буде складною роботою і вимагатиме "рішучої дипломатії".

"Я сподіваюся, що це розпочнеться з певного припинення вогню. Щоб досягти цілей, подібних до тієї, яка має бути досягнута в Україні, всім важливо бути реалістами. Мають бути поступки з боку Російської Федерації, але також з боку українців і Сполучених Штатів", - сказав Рубіо.

"Їм також доведеться піти на поступки"

Він зазначив, що важливо, аби був "певний баланс з обох сторін", і що буде складно досягти припинення вогню і, зрештою, мирного врегулювання, "якщо обидві сторони не матимуть важелів упливу".

"Мета Путіна зараз полягає в тому, щоб отримати максимальний вплив, щоб він міг фактично нав’язати Україні нейтралітет, відновитися і зробити це (вторгнутися - ред.) знову через чотири-п’ять років. І я думаю, що це не той результат, який будь-хто з нас підтримає.

Але так само я вважаю, важливо, щоб українці мали важелі впливу, але їм також доведеться піти на поступки, щоб досягти цієї угоди", - сказав Рубіо.

Він зазначив, що Росія не зможе захопити всю Україну, бо "українці надто сміливі, надто завзято воюють, а країна надто велика".

"Цього не станеться", - сказав Рубіо.

Проблема, з якою стикається Україна, полягає не в тому, що в них закінчуються гроші, а в тому, що в них закінчуються українці.
Марко Рубіо

При цьому він наголосив, що так само і Україна не зможе повернути свої території "туди, де вони були напередодні вторгнення", передусім через різницю в території та кількості населення:

"Я нещодавно побачив цитату, і мені хотілося б вказати, хто це був, але цитата, я думаю, була дуже мудрою. В ній ішлося, що проблема, з якою стикається Україна, полягає не в тому, що в них закінчуються гроші, а в тому, що в них закінчуються українці. Тут важлива різниця в розмірі".

"Війна на виснаження"

Рубіо сказав, що зараз війна в Україні стала "війною на виснаження", і "затяжний конфлікт зайшов у глухий кут".

"Руйнування, яких зазнає Україна, є надзвичайними. Щоб її відбудувати, знадобиться ціле покоління. Мільйони українців уже не живуть в Україні... і скільки з них збираються повернутися, куди вони збираються повернутися? Навіть коли я говорю з вами зараз, українська інфраструктура та їхня енергетична інфраструктура знищуються так, що протягом наступних десятиліть відновлення коштуватиме сотні мільярдів доларів", - сказав Рубіо.

Кандидат на посаду держсекретаря США зазначив, що завершити цю війну буде дуже складно і з огляду на історичне підґрунтя:

"Конфлікти такого характеру, які мають історичне підґрунтя, вимагають багато наполегливої дипломатії та наполегливої роботи, але це те, що має статися, цьому конфлікту треба покласти край", - наголосив він.

Сенатор додав, що те, що зробив Путін, "є неприйнятним", і в цьому немає "жодних сумнівів":

"Тож це важливий конфлікт, і я думаю, що офіційною позицією Сполучених Штатів має бути припинення цієї війни".

Дивіться також:

Брифінг. Сенат розглядає Марко Рубіо на посаду Держсекретаря США
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG