Російські державні ЗМІ минулого тижня виступили із "нехарактерними для них панічними статтями", через ріст інфляції та падіння курсу рубля, пише британське видання Defense Express.
В Білому домі вважають - перспективи російської економіки "похмурі", адже Путін підриває економіку, щоб фінансувати війну.
Поза сумнівом - прогнози похмуріДаліп Сінгх, заступник радника з найбезпеки США про російську економіку
"Саме так працюють обмеження на рух капіталу, перетворення енергопоставок на зброю. До цього призводить і нарощування бюджетних витрат до найвищих показників пострадянських часів, щоб живити воєнну машину", - каже заступник радника з нацбезпеки США Даліп Сінгх у виступі в аналітичному центрі OMFIF у п'ятницю.
Сінгх переконаний - санкції мають вплив на російську економіку і підривають засади влади Путіна.
Одна з найбільших вимог Путіна в його мирних пропозиціях - щоб Захід скасував санкції, нагадує Сінгх.
Сінгх пояснює таку вимогу Путіна тим, що російський президент "знає, що санкції підривають основні засади, на яких базується його влада. Вони руйнують його соціальний контракт з росіянами".
"Десятки років тому він казав росіянам: "Я заберу вашу свободу в обмін на процвітання". Трагічно, але він цього не зробив - це на покоління буде менша і сумніша економіка і цим він запам'ятається", - додає посадовець.
Санкції проти "Газпромбанку" - шок, але Росія пристосується, кажуть оглядачі
Введені минулого тижня санкції проти "Газпромбанку" значно зашкодили здатності Росії приймати платежі за енергоресурси, кажуть аналітики і, разом із зростанням геополітичної напруги навколо удару "експериментальною ракетою" Росії по Дніпру, сприяли курсовій нестабільності в Росії.
Після санкцій "Газпромбанк" попередив клієнтів, що тепер картки UnionPay не будуть діяти за кордоном. Ця система була єдиною міжнародною платіжною системою, яка продовжувала діяти в Росії.
Ці санкції спричинять "хвилю шоку" у фінансовому секторі, а також нафтовій та газовій індустрії, вважає дослідниця "Атлантичної Ради" Кімберлі Донован. "Імпортери та експортери нафти переглянуть новий стан санкцій і який ризик вони готові брати на себе, щоб продовжувати купувати дешеву нафту з Росії", - додає вона.
Санкції США проти "Газпромбанку", що обслуговував міжнародні платежі Росії за енергоресурси, не є останніми заходами, які адміністрація президента США Джо Байдена планує оголосити до кінця його президентського терміну. В цьому переконаній колишній координатор санкційної політики держдепу США Деніел Фрід.
"Адміністрація Байдена у свої останні тижні швидко діє, щоб ввести додаткові санкції паралельно із наданням додаткового військового обладнання Україні, як-то протипіхотні міни, та усуває бар'єри для використання Україною цього обладнання, як-то застосування ATACMS", - каже Фрід в коментарях для вашингтонського аналітичного центру "Атлантична Рада".
Останній пакет санкцій, що включав "Газпромбанк" та ще 50 фінансових установ Росії завдав удару по обігу російських банків у доларах, адже охопив саме банки, які мають найбільший обіг за кореспондентськими рахунками в доларах, ділиться оцінками колишній міністр фінансів Росії Сергій Алєксашенко. Найбільше виручки за енергоресурси "Газпром" через цей банк отримував зі Словаччини та Австрії, каже аналітик. Саме ці країни все ще імпортують значну кількість російського газу. Інші джерела надходжень "Газпрому" - з Туреччини та Китаю постраждали менше.
В подкасті Алєскашенко припустив, що "великих змін в російській економіці це не викличе", а "Газпром" зрештою знайде можливість замінити ці джерела платежів.
Сінгх визнає, що санкції не примусять Путіна вийти з України, адже "ми маємо справу з автократом, який захоплює територію в стилі 18 століття, незважаючи на економічну чи людську ціну".
Посадовець також вказу на обмежений короткостроковий вплив санкцій, але додає: "Поза сумнівом - прогнози похмурі". "Понад тисяча міжнародних компаній пішли з Росії, понад мільйон росіян втекли, доступ до міжнародних фінансових ринків перекрито, доступ до сучасних технологій відрізано, коли ви втратили понад половину споживачів енергоресурсів, то ваша економіка матиме менше талантів, капіталу та технологій і менше потенціалу до зростання", - каже Сінгх.