Розслідування ведуть групи експертів з ООН і так званого Спільного розслідувального механізму Організації із заборони хімічної зброї. Рішення про розпуск Спільного розслідувального механізму сталося в час, коли група експертів готує звіт про атаку на місто Шах-Шейхун у квітні цього. Як вважається, хімічну атаку здійснили війська сирійського уряду.
Мандат Спільного розслідувального механізму мав закінчитися в середині листопада, тоді як звіт мав бути оприлюднений у четвер.
Росія заявила, що вона хотіла обміркувати звіт перед тим, як голосувати над продовженням мандату, і представник Росії при ООН без успіху пробував відстрочити голосування.
Російський представник Василь Небензя звинуватив інших членів ООН, що вони, закликаючи до голосування, намагаються принижити гідність Росії.
Що відбувається нині, це не дуже приємне», сказав він. – Насправді воно смердить».
Голова постійного представництва США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що вето Росії «ще раз» показало, що Росія опинилася на боці «диктаторів і терористів, які застосовують таку зброю».
«Відкидаючи відновлення праці Спільного розслідувального механізму, який є незалежним технічним органом – Росія дала ясно зрозуміти, що вона не дбає, щоб зупинити застосування хімічної зброї у світі», сказала вона.
У результаті хімічної атаки на Хан-Шейхун, яка викликала міжнародний осуд і військову реакцію з боку США, загинуло щонайменше 87 людей.
Дивіться також: У каналізацію Швейцарії вливається золото