Спеціальні потреби

У Швейцарії розглянуть 3 головні теми, що "напряму стосуються великої кількості країн" – президентка Амгерд


Президенти України та Швейцарії на Саміті миру поблизу Люцерни, 15 червня 2024р. MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP
Президенти України та Швейцарії на Саміті миру поблизу Люцерни, 15 червня 2024р. MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP

Саміт миру у Швейцарії зібрав 101 країну та міжнародну організацію з усіх континентів, заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Швейцарії Віолою Амгерд.

Він наголосив на важливості 10 пунктів Формули миру. Швейцарська президентка натомість зауважила – обговорення концентруватимуться на 3 головних темах: “ядерна безпека, продовольча безпека і людський вимір”.

За словами Амгерд, ці питання представляють глобальний інтерес та “напряму стосуються великої кількості країн”.

Вона також додала, що ціль конференції – "надихнути процес до всеохопного, справедливого і тривалого миру для України на базі міжнародного права", а також "обговорити як і за яких умов у цей процес майбутнього миру може бути залучена також і Росія".

За словами Амгерд, країни, які перебували у конфліктах, зможуть поділитися досвідом їхнього завершення.

США на саміті представляє, як було анонсовано, віцепрезидентка країни Камала Гарріс. За інформацією CNN, вона оголосить про пакет допомоги на суму понад 1,5 мільярда доларів, щоб допомогти Києву відновити зруйновану інфраструктуру та задовольнити гуманітарні потреби.

"Я тут, щоб підтримати Україну та лідерів з усього світу на шляху до справедливого та тривалого миру", — цитує слова Гарріс на початку зустрічі із Зеленським видання The New York Times.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден, як інформує Держдеп сьогодні, заявив про необхідні передумови, що допоможуть досягнути миру:

“Наша мета – зміцнити надійний потенціал оборони та стримування України на довгострокову перспективу. Міцний мир для України має бути забезпечений власною здатністю України захищати себе зараз і стримувати майбутню агресію в будь-який час у майбутньому”.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав цю зустріч "важливим кроком для обговорення питань миру та безпеки", цитує посадовця агенція Reuters.

Президент Молдови Мая Санду, присутня на Саміті миру у Швейцарії, заявила: “Мир України – це мир Молдови”.

Мету своєї участі вона сформулювала як підтвердження відданості країни тому, щоб мир “не був капітуляцією перед агресором” та “окупацією територій”, а також став “миром, який поважає територіальну цілісність України”.

“Ми, міжнародна спільнота, повинні об’єднатися, щоб підтримати Україну в її прагненні до миру”, – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Подію у Швейцарії прокоментувала і лідерка опозиції Білорусі Світлана Тихановська, чия країна під владою авторитарного правителя Олександра Лукашенка надає Росії територію своєї країни для агресії проти України:

“У той час, як світові лідери збираються на Саміті миру, ми не можемо забувати про роль Білорусі в нашій підтримці України. Тривалий мир і безпека неможливі без суверенної і демократичної Білорусі, вільної від російських військ. Усунення диктатора Лукашенка має вирішальне значення для безпеки України”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG