Сполучені Штати, Китай та Азербайджан скликали глобальний саміт з клімату з метою скоротити викиди метану та інших парникових газів, дотичних до зміни клімату.
“Ці надзвичайно забруднювальні парникові гази, включаючи метан, гідрофторвуглеці, оксид азоту та тропосферний озон є в десятки, сотні чи навіть тисячі разів сильнішими за вуглекислий газ. Зменшення викидів цих надзабруднювачів є найшвидшим способом боротьби зі зміною клімату”, – йдеться в офіційному повідомленні Держдепу США.
Понад 2 мільярди доларів США у вигляді міжнародних грантів було мобілізовано за останні три роки для боротьби з надмірними забруднювачами, а також залучено мільярди додаткових інвестицій.
Цього року уряди та філантропи оголосили про виділення майже 500 мільйонів доларів США нових глобальних грантів на скорочення викидів метану.
Європейська комісія оголосила про виділення додаткових 105,6 мільйонів євро (114 мільйонів доларів) на ці ж цілі.
Скорочення викидів метану зосереджується у таких сферах, як тваринництво, рис, а також нафта і газ.
Сполучені Штати завершили роботу над запровадженням збору за викиди відходів нафти та газу, який стимулюватиме зменшення шкідливого та марнотратного забруднення метаном у нафтогазовому секторі.
Китай планує знизити ліміт викидів з поточних 30% до 8%. Крім того, китайські підприємства інвестують значні кошти для здійснення дій із контролю за викидами метану.
Загалом плани протидії зміні клімату повинні скоротити викиди неметанових летких сполук більш ніж на 50% до 2030 року порівняно з рівнями 2023 року.
MethaneSAT і Carbon Mapper Coalition цього року запустили передові супутники для виявлення метану, які вже готові відстежувати викиди по всьому світу, надаючи дані для подальших рішень. А один з лідерів у галузі виявлення метану GHGSat оголосив про плани майже подвоїти свій флот до 2026 рік із запуском дев’яти нових супутників.