Спеціальні потреби

ЄС планує візові обмеження та санкції для китайців, які підтримують російську війну - ЗМІ


На архівному фото - модель збройового дрона Wing Loong II на стенді Китайської національної аеротехнологічної імпортно-експортної корпорації під час виставки військових дронів в Абу-Дабі, 25 лютого 2018р. Фото: AP/Jon Gambrell
На архівному фото - модель збройового дрона Wing Loong II на стенді Китайської національної аеротехнологічної імпортно-експортної корпорації під час виставки військових дронів в Абу-Дабі, 25 лютого 2018р. Фото: AP/Jon Gambrell

У Євросоюзі озвучили намір запровадити візові обмеження щодо іноземців, які допомагають росіянам у контексті війни проти України. А їхні активи ризикують потрапити під замороження. Йдеться, зокрема, про громадян і юридичних осіб з Китаю.

За інформацією Bloomberg, ЄС пропонує санкції проти кількох китайських компаній, які підтримують Росію. Йдеться зокрема про тих, які допомагали російським компаніям розробляти ударні безпілотники, які з часом були застосовані для атак по Україні.

Європейська комісія також розглядає можливість накласти обмеження на російські нафтові танкери так званого “тіньового флоту”, йдеться у документах, з якими мали можливість ознайомитися оглядачі Bloomberg.

Мовиться зокрема про запропонований Брюсселем 15-й пакет санкцій, що, за спостереженням Радіо Свобода, вперше націлений на китайські компанії. Раніше обмеження полягали тільки у забороні компаніям ЄС мати ділові стосунки з такими фірмами. Натомість цього року йдеться про внесення до “чорного списку” китайських компаній та фізичних осіб, які допомагають Росії закуповувати товари подвійного призначення, що можуть бути використані на полі бою.

У списку осіб, на яких можуть розповсюдитися санкції – 54 прізвища, чимало з яких є росіянами, пише Schengen News.

Очільниця напрямку міграції у ЄС Ілва Йоганссон заявила, що стурбована візовою політикою, котра дозволила майже 450 тисячам росіян відвідати Європу минулого року.

Вона також закликала зробити інструкції ЄС щодо російських віз “трохи гострішими”, побоюючись потенційних загроз безпеці в контексті зростаючих випадків саботажу та шпигунства, серед яких підпали, розміщення запальних пристроїв і замахи на життя.

Виступаючи перед членами Європарламенту у вересні, Йоганссон сказала, що країни-члени ЄС щодня стикаються з російською загрозою. “Це не час бути м’якими щодо безпеки, потенційно підриваючи безпеку всієї Шенгенської зони”, – цитує посадовицю The Guardian.

Аналітики інституту Brookings на початку цього місяця прогнозували, що після президентських виборів у США Європейський Союз може спробувати вжити економічних заходів проти Китаю. “Але щоб досягти цього, доведеться подолати нинішній опір Німеччини та інших держав-членів ЄС використанню економічних інструментів примусу”, – йдеться у аналітичному звіті Інституту.

Науковці пояснюють небажання Німеччини підтримувати економічні санкції побоюваннями “економічної помсти”, оскільки чимало потужних німецьких компаній суттєво залежать від прибутків, отриманих у Китаї.

Китай підозрюють у диверсії в Балтійському морі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG