У Канаді оголосили додаткові санкції проти росіян і їхніх пособників, причетних до катувань і смерті українських цивільних осіб і військовополонених.Про це оголосили у День прав людини, що відзначається 10 грудня.
Міністерка зовнішніх справ Канади Мелані Жолі оголосила санкції проти осіб, причетних до постійних порушень прав людини Росією з початку її повномасштабного вторгнення в Україну та окупації Криму.
Йдеться про росіян, причетних до систематичного та широкого застосування тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання щодо громадян України, у тому числі військовополонених та цивільних осіб.
Йдеться про чиновників та співробітників Федеральної служби виконання покарань, Федеральної служби безпеки і Національної гвардії Росії (Росгвардія).
Безпосередня причетність росіян і колабораціоністів до катувань і смерті українських цивільних осіб і військовополонених у багатьох виправних колоніях, у тому числі правозахисників, добре задокументованаМелані Жолі
“Їхня [росіян і колабораціоністів] безпосередня причетність до катувань і смерті українських цивільних осіб і військовополонених у багатьох виправних колоніях, у тому числі правозахисників, добре задокументована”, – наголошує уряд Канади.
Канада, сказано в урядовій заяві, продовжуватиме викривати та засуджувати порушення прав людини, “вчинені російською владою та її місцевими пособниками” проти українських громадян під час незаконного повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
“Відзначаючи День прав людини, ми продовжуватимемо співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб привернути увагу та викрити постійні порушення прав людини режимом Путіна та чинити тиск на Росію, щоб вона припинила неспровоковану агресивну війну проти України”, – сказала Жолі.
У США в День прав людини відзначили правозахисників.
Державний департамент США цього дня наголосив, що захист прав людини та основних свобод є основою зовнішньої політики США.
“По всьому світу репресивні уряди продовжують порушувати права людини та основні свободи, часто під фальшивим виглядом безпеки. Насправді національна безпека вимагає, щоб права людини захищалися та заохочувалися, а не скасовувалися”, – йдеться у заяві Держдепі США.
У офіційному повідомленні нагадують, що Сполучені Штати підтримують правозахисників у всіх куточках світу, які протистоять репресіям і виступають за повагу до прав людини та основних свобод, часто ризикуючи своїм життям і життям своїх близьких.
У ЄС в День прав людини заявили, що агресивна війна Росії проти України та конфлікти на Близькому Сході, в Судані та в інших місцях “мають жахливі наслідки для забезпечення прав людини цивільному населенню, особливо жінкам і дітям”.
“Мир — це не просто відсутність війни, це вимагає щоденної роботи, постійної відданості та захисту прав людини, рівності, недискримінації, справедливості та демократії”, – йдеться у заяві Євросоюзу.