Спеціальні потреби

США нададуть Україні нестійкі протипіхотні міни


Президент США Джо Байден схвалив надання Україні нестійких протипіхотних мін. Інформацію про це Голосу Америки підтвердив один з високопосадовців США.

“Хоча ми постачали протитанкові міни протягом усього конфлікту, адміністрація Байдена-Гарріс незабаром також надасть Україні нестійкі протипіхотні міни (APL). Ці міни, які можна швидко розгорнути, призначені для ослаблення наступу сухопутних сил, то ж вони, як такі, значно підтримають оборону України від наступу Росії на своїй суверенній території, особливо на сході, особливо, якщо їх використовуватимуть разом з іншими боєприпасами, якими Сполучені Штати забезпечують Україну”, - розповів високопосадовець.

За словами посадовця, для цього постачання Україна мала взяти на себе зобов'язання “не використовувати їх у районах, де проживає власне цивільне населення”, щоб зменшити ризик для життя людей.

“Американські протипіхотні міни відрізняються від тисяч наземних мін, які Росія застосувала на сході України, ці міни будуть використовуватись Україною для оборони. Вони “нестійкі” та стають інертними в певний час, який буде попередньо встановлений (від 4 годин до 2 тижнів)", - розповів він.

"Вони мають електричний запобіжник і для детонації потребують живлення від батареї. Коли батарея розрядиться, вони не здетонують”, - додав він.

За словами високопосадовця, США допомагають Україні відновити безпеку на сході України, території якої переповнені російськими мінами, які ще не розірвались.

Раніше цього дня, 20 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін анонсував, що США планують оголосити новий пакет безпекової допомоги для України.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG