Спеціальні потреби

"Путін - хвора людина, що не має і крихти людяності й моральності". Сенатори США обговорили повідомлення про воєнні злочини РФ


"Путін - хвора людина, що не має і крихти зв'язку із людяністю й моральністю". Про це під час слухань Гельсінської комісії Сенату США заявив сенатор-демократ Стів Коен. "На мою думку, те (що Путін зробив в Україні - ред.), - це геноцид. Путін хоче знищити Україну та її народ і забрати те, що залишиться, до Росії. Ми зобов'язані збирати докази російських воєнних злочинів і робити все, що ми можемо, щоб врятувати Україну", - додав він.

"Масштаб і схема скоєння цих злочинів чітко дає зрозуміти, що російські військовики скоюють воєнні злочини, - підкреслив сенатор-демократ Бен Кардін, - Путін має відповідати за його атаки на український народ".

"Путін - серійний воєнний злочинець [...] і він має бути притягнутий до відповідальності й змушений заплатити, - заявив сенатор-республіканець Роджер Вікер. - Ми повинні використати свій вплив у міжнародних інституціях, щоб притягнути Путіна та російські сили до відповідальності за триваюче насильство, воєнні злочини, злочини проти людяності та систематичні порушення прав людини".

"Ми маємо достовірну інформацію, що російський військовий загін, що діє на околицях Донецька, за повіомленнями, страчує захоплених українців замість того, щоб брати їх у полон"
представниця Державного департаменту з міжнародного кримінального судочинства Бет ван Шаак

"Ми маємо достовірну інформацію, що російський військовий загін, що діє на околицях Донецька, за повіомленнями, страчує захоплених українців замість того, щоб брати їх у полон", - повідомила на слуханнях представниця Державного департаменту з міжнародного кримінального судочинства Бет ван Шаак. За її словами, є свідчення, що "ці звірства - не вчинки окремих злочинних підрозділів, а глибоко тривожна схема зловживань в усіх районах, де діють російські сили".

Шаак також заявила, що США підтримують усі міжнародні зусилля із розслідувань жорстокостей в Україні, зокрема, слідство Генпрокуратури України.

Літаки було найстрашніше, кажуть мешканці Бородянки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:08 0:00

Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова, яка також взяла участь у слуханнях у віртуальному режимі, заявила, що Київ задокументував "цілеспрямовані атаки і вбивства цивільних", а також "блокування Росією гуманітарних коридорів та доставки їжі й медпрепаратів". За її словами, за 70 днів війни росіяни скоїли понад 9,800 воєнних злочинів.

"Депортація наших дітей, щоб стерти нашу ідентичність і виростити їх як росіян - це прямий доказ плану зі знищення України", - сказала Венедиктова і додала, що існують ознаки геноциду українського народу.

В Україні скоюються усі п'ять типів злочинів, які мають визначення геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, сказав під час засідання історик і професор Єльського університету Тімоті Снайдер.

"Єдине питання, чи є в цих злочинах умисел. Я вважаю, що заяви Путіна про те, що "не існує української держави чи народу" - це коментар, що йде перед геноцидом і викриває умисел", - сказав Снайдер і також заявив, що понад мільйон українців було депортовано з України до Росії, з них - понад 100 тисяч дітей. Москва раніше заявияла про "евакуацію" мільйона людей до Росії. Українська влада повідомляє про примусові депортації.

Вагітна жінка, яка разом зі своєю ненародженою дитиною загинула через російську атаку на пологовий будинок у Маріуполі, 9 березня 2022 (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Вагітна жінка, яка разом зі своєю ненародженою дитиною загинула через російську атаку на пологовий будинок у Маріуполі, 9 березня 2022 (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Тим часом, двопартійна група у Сенаті американського Конгресу представить на розгляд законодавців законопроект про стримування і відповідальність за воєнні злочини під час війни в Україні - Ukraine Invasion War Crimes Deterrence and Accountability Act.

Зокрема, ініціатива зобов'язує надати Конгресу доповідь про зусилля уряду Сполучених Штатів зі збору, аналізу та зберігання доказів та інформації щодо воєнних злочинів та будь-яких інших жорстокостей, скоєних під час повномасштабного воєнного вторгнення Росії до Україні.

Законопроект, як підкреслює представництво сенаторки-демократки Діани Файнстін, фокусується на збиранні й збереженні доказів і не передбачате конкретні кроки до переслідування причетних.

"Законопроект забезпечить, що докази збережені, щоб воєнні злочинці одного дня могли бути притягнені до правосуддя і ці звірства ніколи не були забуті", - сказала Файнстін.

Будівля Драмтеатру в Маріуполі після авіаудару Росії 16 березня, внаслідок якого, як з'ясувало розслідування AP, загинули 600 людей, 4 квітня 2022. (AP Photo/Alexei Alexandrov, File)
Будівля Драмтеатру в Маріуполі після авіаудару Росії 16 березня, внаслідок якого, як з'ясувало розслідування AP, загинули 600 людей, 4 квітня 2022. (AP Photo/Alexei Alexandrov, File)

"Від повідомлень про російські воєнні злочини, що надходять до України, стає бридко, і ми маємо переконатись, що ці звірства відповідно задокументовані", - заявив сенатор-республіканець Джон Корнін.

Раніше Голос Америки повідомляв, що відповідний законопроект Палата представників Конгресу схвалила 6 квітня.

4 травня стало відомо, що внаслідок авіаудару Росії по будівлі Драмтеатру в Маріуполі 16 березня загинули 600 людей, з'ясувало розслідування AP. Це називають атакою, внаслідок якої в один момент загинуло найбільше людей.

Тим часом, у звільнених від російських сил міста на Київщині, зокрема, Бучі, Ірпені, Бородянці, за попередніми даними української влади, через злочини росіян загинуло понад 1 200 мирних людей. Відомо про масові випадки згвалтувань.

Росія заперечує звинувачення у воєнних злочинах та спрямованих атаках проти мирних жителів.

До Запоріжжя прибули автобуси із окупованого Маріуполя. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00
  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG