Спеціальні потреби

Шведські військові прибули до Латвії для посилення східного кордону НАТО


Командувач шведського підрозділу багатонаціональної бригади НАТО в Латвії Генрік Росдаль розмовляє з медіа в Ризькому порту, Латвія, 18 січня 2025 року. REUTERS/Ints Kalnins
Командувач шведського підрозділу багатонаціональної бригади НАТО в Латвії Генрік Росдаль розмовляє з медіа в Ризькому порту, Латвія, 18 січня 2025 року. REUTERS/Ints Kalnins

Сотні шведських військовослужбовців прибули до Латвії в суботу, щоб приєднатися до очолюваної Канадою багатонаціональної бригади вздовж східного флангу НАТО, повідомляє АР.

Цю місію Швеція називає своєю найзначнішою операцією як члена Західного оборонного альянсу.

Судно з частинами мотопіхотного батальйону прибуло вранці в суботу в порт Риги, столиці Латвії, у супроводі ВПС Швеції та підрозділів ВМС Швеції та Латвії, йдеться в заяві збройних сил Швеції.

На сході Латвія межує з Росією, а на південному сході — із союзником Росії Білоруссю. Через війну Росії проти України висока напруга в Центральній Європі.

Збройні сили Швеції заявили, що місія з 550 військовослужбовців сприятиме зусиллям Альянсу зі стримування та оборони, а також забезпечуватиме стабільність у регіоні, і що це «знаменує найбільше зобов’язання Швеції з моменту вступу до НАТО».

Командир 71-го батальйону підполковник Хенрік Росдаль сказав, що відчуває велику гордість за свій внесок у колективну оборону Альянсу.

«Це історичний день, але в той же час це наша нова норма», — сказав він.

Шведські війська приєднуються до однієї з восьми бригад НАТО на східному фланзі альянсу. Батальйон дислокується за містом Адажі поблизу Риги.

Швеція офіційно приєдналася до НАТО в березні як 32-й член трансатлантичного військового альянсу, поклавши край десятиліттям нейтралітету після Другої світової війни та століттям більш широкого неприєднання до великих держав, оскільки занепокоєння щодо безпеки в Європі різко загострилися після вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Фінляндія також відмовилася від свого давнього військового нейтралітету, щоб приєднатися до НАТО у квітні 2023 року через хвилювання, які виникли після вторгнення Росії в Україну минулого року.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG