Спеціальні потреби

У США судять шпигуна у військовій розвідці, який передав Китаю інформацію і про війну в Україні


У США аналітик розвідки в армії країни Корбейн Шульц визнав себе винним у шпигунстві на користь Китаю, повідомляє Міністерство юстиції США.

У березні 2024 року йому висунули низку обвинувачень, серед яких - змова з метою отримання та розголошення інформації про національну оборону, передача технічних даних оборонного відомства, підкуп посадової особи. Він визнав себе винним за всіма статтями.

За судовими документами цієї справи, рядовий аналітик військової розвідки Шульц мав доступ до цілком секретної/чутливої інформації, що позначається як TS/SCI. За даними слідства, він вступив у змову з особою, яка жила у Гонконзі і яку він сам підозрював у зв’язках з урядом Китаю.

Замовник пропонував йому гроші за отриману інформацію.

Прокурори звернули увагу, що Шульц вступив у цю змову попри те, що в рамках його офіційних обов’язків було захищати цю інформацію та навчати інших військових правильному поводженню з секретною інформацією.

Серед документів, які Шульц передав своєму замовнику, був звіт, в якому обговорювалися уроки, які США засвоїли з українсько-російської війни, і які могли застосуватись для захисту Тайваню, повідомляє Міністерство юстиції США.

Також замовник, серед іншого, отримав оперативний наказ про розгортання військ у Східній Європі для підтримки операцій НАТО, документ про тактику, техніку та процедури ВПС США, технічну інформацію про гелікоптер HH-60, винищувач F-22A, про експлуатацію систем міжконтинентальних балістичних ракет, про літак-розвідник У-2, про модифікації літака В-52, про тактику протидії дронам та тактики використання безпілотників у широкомасштабних бойових діях, звіти американських військових щодо готовності китайської армії, документи щодо військових навчань у Південній Кореї та на Філіппінах, про військові супутники США. В обмін за всю цю інформацію Шульц отримав близько 42 000 доларів.

Справу розслідувало командування контррозвідки США та ФБР.

Максимальне покарання, яке Шульц може отримати, це 65 років за ґратами. З них 10 років - за змову з метою отримання та передачі інформації про нацоборону, 20 років в’язниці за передачу технічних оборонних даних, ще 20 - за змову з метою порушення Закону про контроль за експортом зброї та правил міжнародної торгівлі зброєю, 15 років - за підкуп посадової особи.

Судове засідання, де мають винести вирок, призначили на 23 січня наступного року.

“Відповідач зловживав своїм доступом до закритих державних систем, щоб продати конфіденційну військову інформацію особі, яку він знав як іноземця”, — сказав помічник генерального прокурора Метью Г. Олсен з відділу національної безпеки Міністерства юстиції США.

“Шляхом змови з метою передачі інформації про національну оборону особі, яка проживає за межами США, обвинувачений безсердечно поставив під загрозу нашу національну безпеку, щоб заробити на довірі наших військових. Сьогоднішнє визнання провини є яскравим нагадуванням про те, що ті, хто зрадить свою присягу заради особистої вигоди, будуть виявлені та притягнуті до відповідальності”, - наголосив Олсен.

“Сполучені Штати керуються верховенством права, і коли особи на відповідальній посаді руйнують цю довіру, ФБР і наші партнери притягнуть їх до відповідальності. Такі уряди як Китай агресивно атакують наш військовий персонал та інформацію про національну безпеку, і ми зробимо все від нас залежне, щоб забезпечити захист інформації від ворожих іноземних урядів”, - заявив виконавчий помічник директора відділу нацбезпеки ФБР Роберт Уеллс.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG