Спеціальні потреби

Спалах лістеріозу у США. З магазинів відкликають тонни м’ясних продуктів


Ілюстрація: мікроорганізми Listeria monocytogenes, що спричиняють лістеріоз
Ілюстрація: мікроорганізми Listeria monocytogenes, що спричиняють лістеріоз

Принаймні одна дитина померла у США від бактерії лістерії, щонайменше 11 випадків зараження підтверджено, дев'ятеро шпиталізовані, повідомляють Центри з контролю та профілактики захворювань США.

У Каліфорнії жінка та її двоє немовлят-близнюків захворіли, обоє дітей померли. Втім штам лістерії було підтверджено у матері та в одного з немовлят, в іншого лістеріоз не підтвердили, тому його випадок не увійшов у статистичні дані, пов’язані зі спалахом, повідомляє CDC.

За даними Центру досліджень та політики інфекційних захворювань США, сім випадків зараження виявили у Каліфорнії, два в Іллінойсі та по одному в Нью-Йорку та Нью-Джерсі.

Середній вік пацієнтів - 64 роки, більшість з них - жінки, усі пацієнти - азійського походження.

За даними Міністерства сільського господарства США, компанія з Південної Кароліни Yu Shang Food, Inc. на початку листопада оголосила про відкликання з магазинів близько 32 тисяч кілограмів готового до вживання м’яса та птиці. 25 листопада список продуктів розширили.

Серед товарів, які відкликають у зв'язку зі спалахом лістерії - заморожене, мариноване та термічно оброблене м’ясо курки, свинини та яловичини.

В інтерв'ю фахівцям СDС пацієнти повідомили, що купували м’ясні продукти в кількох магазинах. “Семеро людей робили покупки особисто, на ринку або онлайн, де продаються харчові продукти компанії Yu Shang, — повідомили в CDC. - Двоє людей точно підтвердили, що їли готові до вживання курячі продукти бренду Yu Shang”.

Лістеріоз особливо небезпечний для вагітних жінок, людей старших 65 років або людей із ослабленою імунною системою, повідомляє CDC. У вагітних бактерія може спричинити втрату вагітності, передчасні пологи або небезпечну для життя інфекцію новонародженого.

Для людей старшого віку або людей з ослабленою імунною системою лістеріоз часто призводить до шпиталізації, іноді до смерті.

Симптоми зазвичай починаються протягом 2 тижнів після вживання їжі, зараженої бактерією, але можуть з’явитися в той самий день або навіть через 10 тижнів після.

Центр громадського здоров'я України повідомляє, що симптоми лістеріозу схожі на звичайне харчове отруєння.

Лістерія не передається між людьми, але може передатись від вагітної матері до плоду. Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами, вживанні м’ясної чи рибної продукції, молоко, ковбаси, сир, і особливо через немиті овочі і фрукти.

Із 2007 по 2017 рік в Україні зареєстровано 22 випадки лістеріозу. Із них 11 – лише у 2017 році. Шестеро хворих померло, із них четверо – новонароджених дітей.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG