Спеціальні потреби

Українізоване продовження Stalker 2 серед світових лідерів на ринку відеоігор. Якість та громадська позиція розробників    


Учасниця шоу на презентації відео-гри STALKER 2 - Heart of Chornobyl на виставці відеоігор Gamescom у Кельні, Німеччина, 21 серпня 2024 року. Фото: Ina FASSBENDER / AFP
Учасниця шоу на презентації відео-гри STALKER 2 - Heart of Chornobyl на виставці відеоігор Gamescom у Кельні, Німеччина, 21 серпня 2024 року. Фото: Ina FASSBENDER / AFP

Відеогра українських розробників “Stalker 2: Heart of Chornobyl” ("Сталкер2: Серце Чорнобиля") після запуску минулого тижня посіла третє місце в рейтингу найпопулярніших відеоігор у світі, за рейтингом TrueAchivements.

Видання називає її однією з найбільш очікуваних ігор наприкінці 2024 року. Stalker 2 посунула донизу рейтингу відеоігри, які довго трималися на лідерських позиціях.

За перші три дні після запуску компанія продала мільйон копій гри.

За даними МежаМедіа, гра зафіксувала одночасну участь 117 000 гравців, що зробило її найуспішнішою українською грою на платформі.

Як пише технічна редакторка сайту TrueAchivements Гейді Ніколас, перша десятка найпопулярніших ігор змінюється нечасто, то ж той факт, що “нова гра відразу потрапила до трійки лідерів” - це велике досягнення.

Гра входить до підписки на Xbox. “Якість дійсно висока, і я пишаюся тим, що ми співпрацюємо, — розповів Філ Спенсер, який очолює Xbox Game Pass. - Думаю, для деяких людей вона потрапить у список улюблених ігор року”. В інтерв'ю виданню Game File Спенсер розповідав про найперспективніші новинки Xbox, щоб зацікавити геймерів перед різдвяними святами.

При цьому, TrueAchivements пише, що розробники Stalker 2 вже працюють над усуненням перших зафіксованих багів, і незабаром обіцяють перше після запуску оновлення для Xbox.

Коли реальність стала схожою на гру, де ти ледве виживаєш

Сюжет гри полягає в тому, що після Чорнобильської катастрофи 1986 році стається інший ядерний вибух у 2006-му, після якого у “зоні відчуження” з’явились мутанти, відбуваються аномалії в атмосфері, надприродні явища. Гравець грає роль Скіфа, який досліджує зону відчуження.

“Головне задоволення гри полягає в дослідженні величезного світу, який одночасно похмурий і прекрасний, де людські фракції змагаються за панування серед радіоактивних руїн, відвойованих природою. … Гра хоче, щоб ви відчули напругу від того, що ледве виживаєте, коли ви терпите голод, втрату крові та втому”, описує гру Financial Times.

“Серце Чорнобиля” - це четверта гра у франшизі Stalker, її вихід 15 років тому мав назву Call of Pripyat (“Поклик Прип’яті”).

Видання GameRant нагадує, що оригінально продовження Stalker планувалося на 2012 рік, але його раптово скасували в останню хвилину. У 2018 році розробку гри відновили, і нова дата виходу була оголошена на 2022 рік.

Втім через російське повномасштабне вторгнення вихід гри знову загальмувався. На момент повномасштабного вторгнення Росії в Україну подружжя розробників Євген та Марія Григоровичі працювали над сіквелом вже 4 роки.

Відвідувачі грають Stalker 2 на стенді Xbox під час виставки відеоігор Gamescom у Кельні, Німеччина, 23 серпня 2023 року. Фото: Ina FASSBENDER / AFP
Відвідувачі грають Stalker 2 на стенді Xbox під час виставки відеоігор Gamescom у Кельні, Німеччина, 23 серпня 2023 року. Фото: Ina FASSBENDER / AFP

Як українські розробники гри вивозили працівників компанії з України під час повномасштабного вторгнення росіян, і як вони підтримують ЗСУ, пише видання Finantial Times у статті “Українські розробники Сталкер 2: Серце Чорнобиля — робота допомагає не збожеволіти” від 26 листопада.

“Ще до початку вторгнення в Україну на розробників гри-стрілялки Stalker 2: Heart of Chornobyl” був великий тиск. Гра мала відданих шанувальників, які 15 років чекали на її продовження, які прагнули знову потрапити в її радіоактивну зону, де вони борються за виживання серед мутантів і найманців”, - пише видання.

24 лютого 2022 року Stalker2 для працівників компанії перетворилась на реальність, пише FT. За 4 дні до повномасштабного вторгнення Григоровичам вдалося вивезти 183 співробітники офісу з Києва до Праги. Ще близько 140 співробітників компанії вирішили залишились працювати у Києві.

В інтерв’ю FT розробники запевнили, що своїх працівників, які пішли на війну або стали волонтерами, компанія не звільняла, і їм продовжували платити зарплату.

“Ми заряджаємо зброю однією рукою, а іншою робимо гру”, — розповідає один зі співробітників Володимир Єжов у документальному фільмі War Game, про створення Stalker 2. Єжов був серед розробників попередніх ігор, у грудні 2022 року він загинув в бою під Бахмутом, пише FT.

Українізація Stalker 2

Марія Григорович розповіла FT, що в “Stalker 2” розробникам довелось внести деякі незначні, але важливі зміни.

Наприклад, у грі замінили звук сирени повітряної тривоги. Оригінально у грі застосовували справжній звук сирени, який використовується в Україні. Втім через війну цей звук може викликати емоційну травму для українських користувачів, відтак розробники вирішили його замінити.

Гра “Сталкер 2” створена за мотивами роману братів Стругацьких “Пікнік на узбіччі” 1972 року та екранізації Андрія Тарковського “Сталкер” 1979 року.

Крім того, хоча попередні версії гри були російськомовними, Stalker 2 не вийде російською мовою, запевняють розробники. Раніше російськомовний правопис “Чєрнобиль” поміняли на українське звучання “Чорнобиль”.

“Навіть коли хакери погрожували злити викрадені ігрові файли, якщо російська озвучка не буде відновлена, розробник GSC Game World лишався непохитним — він вилучив гру з російського ринку, позбувся усіх російських озвучок і змінив її назву з російської "Чєрнобиль" на український правопис "Чорнобиль”, - пише про українізацію гри видання EuromaidanPress.

Коли у власника компанії запитали, що він намагався цією грою заявити про власну українську ідентичність, він відповів, що ніколи не задумувався про національну ідентичність.

“Це схоже на те, як ти не думаєш про свій живіт, поки він не заболить. Ти не думаєш про свою національну ідентичність, поки вона не опиниться під загрозою знищення”, - розповів Євген Григорович.

“Ми - українці, які робимо українську гру. Це не політична заява, це просто хороша гра. Але ми хочемо, щоб люди знали, що ця гра, яка вам подобається, створена не росіянами. Це зроблено нами — ми маємо значення”, - наголосив розробник Євген Григорович.

Глобальний успіх Stalker 2 засвідчив, що Україна може активно протистояти не лише військової агресії Росії, aле й російським цифровим загрозам, - підсумовує EuromaidanPress.

Дивіться також:

Брифінг. Тема України у книжці Меркель
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG