Злам телекомунікаційних систем США, пов’язаних із Китаєм, який спочатку, здавалося, був зосереджений на американських президентських кампаніях, на думку слідчих, є частиною масштабнішої спроби Пекіна шпигувати за Сполученими Штатами.
ФБР і Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США CISA попередили в середу, що злам, вперше виявлений наприкінці минулого місяця, вказує на "широку та значну кампанію кібершпигунства".
Розслідування обох установ підтвердило, що хакери, пов’язані з Китаєм, зламали мережі кількох телекомунікаційних компаній США, отримавши доступ до великого масиву інформації.
Зокрема, вони сказали, що хакери могли отримати доступ до записів дзвінків клієнтів і проникнути в приватне спілкування певної кількості урядовців і політиків.
Крім того, схоже, що хакери змогли скопіювати інформацію, надану правоохоронним органам США за судовими ордерами.
"Ми краще оцінимо шкоду у ході розслідування", — заявили ФБР і CISA.
"Ми закликаємо будь-яку організацію, яка вважає, що вона може бути жертвою, звернутися до місцевого офісу ФБР або CISA", — додали вони.
Дві установи вперше повідомили про розслідування порушення телекомунікаційних систем США наприкінці жовтня, менш ніж за два тижні до дня виборів президента.
Повідомлення про злам надійшли після того, як The New York Times опублікувало інформацію, що китайські хакери могли зламати телекомунікаційні мережі і атакувати кампанію новообраного президента Дональда Трампа, включаючи телефони, якими користувалися Трамп і обраний віцепрезидент Джей Ді Венс.
Кампанія Трампа підтвердила злам у заяві для Голосу Америки. Окремо особа, знайома з розслідуванням, повідомила Голосу Америки, що мішенню також стали люди, пов’язані з кампанією віцепрезидентки Камали Гарріс.
Тоді посольство Китаю у Вашингтоні відкинуло звинувачення США в хакерських атаках як дезінформацію, назвавши США "джерелом і найбільшим винуватцем кібератак".
Посольство ще не відреагувало на останні звинувачення ФБР і CISA.
Розвідувальні служби США протягом кількох місяців попереджали, що іноземні вороги використовують комбінацію кібератак і операцій впливу, щоб втрутитися у президентські вибори в США 5 листопада.
Крім того, звіти, опубліковані приватними фірмами з кібербезпеки, вказують на значне зростання активності, пов’язаної з Росією, Китаєм та Іраном.
Усі три країни неодноразово відкидали звинувачення у втручанні у вибори.
Урядові установи США давно попереджають, що хакери, пов’язані з Китаєм, проникли в комп’ютерні системи та мережі США, у деяких випадках приховуючи це роками.
Пов’язана з Китаєм група, відома як Volt Typhoon, "позиціонує себе для проведення деструктивних кібератак, які можуть поставити під загрозу фізичну безпеку американців", згідно з попередженням, виданим у лютому.
"Те, що ми знайшли на сьогоднішній день, швидше за все, є вершиною айсберга", - сказала тоді директор CISA Джен Істерлі.